W to warto zainwestowaćW to warto zainwestować

Kuchnia w gastronomii to centrum zarządzania tym biznesem. Pod warunkiem jednak, że mądrze w nią zainwestujemy i wybierzemy takie urządzenia, które ułatwią kucharzom pracę, będą niezawodne i potrzebne. Bo nie warto kupować czegoś, co nie będzie używane. Jednak wybór sprzętu kuchennego musi być dobrze przemyślany.

rs 2020 01e 35

Co będziesz gotować?

Chcąc dobrze wystartować, należy dobrać odpowiednie urządzenia gastronomiczne. Właściwie dobrane sprzęty mają bowiem wpływ na wydajność pracowników oraz szybkość wydawanych posiłków, ale także na oszczędność energii i jakość wychodzących z kuchni potraw. Planowane menu w danym przedsiębiorstwie gastronomicznym nie pozostaje bez wpływu na dobór urządzeń. W tym bardzo pomocni są doświadczeni szefowie kuchni. To oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują do przygotowania swoich dań. A kuchnia kuchni nie równa. Bo czym innym jest kantyna pracownicza czy food court w galerii handlowej, a czym innym food track bądź mała osiedlowa gastronomia. Przyjmując średniej wielkości restaurację, należy mieć świadomość, że profesjonalne urządzenia różnią się od domowych przede wszystkim mocą i gabarytami, ale także ceną. Nie jest ona jedynym wyznacznikiem, na jaki inwestor powinien zwrócić uwagę. Bo nie każdy potrzebuje mercedesa, a już na pewno nie każdego nań stać.

Kuchenne must have

Niezbędnym urządzeniem w kuchni gastronomicznej jest piec konwekcyjno-parowy. Nazwałabym go sercem kuchni. A skoro to organ napędzający, to warto w niego zainwestować. Przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest skorzystać z możliwości uczestnictwa w pokazie takiego pieca, bo to niektórzy sprzedawcy oferują. Oprócz poznania, jak działa urządzenie, możemy dzięki temu spróbować dań przyrządzonych z jego pomocą i poznać jego możliwości. Do obróbki cieplnej...


Restauracja 1/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail