Sukces Gault&Millau Polska
 
Sukces Gault&Millau Polska

2015-04-09

Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna -najbardziej prestiżowa organizacja gastronomiczna na świecie, wyróżniła Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska Dyplomem Honorowym.

pws-2015-04a-44

pws-2015-04a-45

To pierwsze i jedyne na świecie tego typu wyróżnienie przyznane przez Akademię w jej blisko 90-letniej historii. W uzasadnieniu napisano, że Akademia nagrodziła Gault&Millau Polska za spektakularne wejście na polski rynek oraz za powieszenie polskiej gastronomii na mapie świata.

Dzięki niezależności, profesjonalizmowi i bezkompromisowości polski Żółty Przewodnik zyskuje międzynarodowe uznanie. Gault&Millau Polska wspiera rozwój polskiej gastronomii, pomaga młodym mistrzom kuchni rozwinąć skrzydła i jednocześnie rekomenduje najlepsze restauracje z całego kraju. Współpracujemy m.in. z Ambasadą Francji w Polsce promując francuską kuchnię w Polsce.

pws-2015-04a-46

Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna od 90 lat jest uznawana za światowego eksperta kulinarnego. Organizacja stara się walczyć o podtrzymywanie kuchni regionalnej i narodowej, promuje świadome i zdrowe żywienie oraz wspiera rozwój sztuki i świadomości kulinarnej, promując wszelkie inicjatywy, które sprzyjają jej rozwojowi.

Poniżej pełna lista wyróżnionych podczas tegorocznej edycji:
- Prix au Chef de L’Avenir: Witold Iwański (Aruana)
- Prix au Sommelier: Marcin Kur (Restauracja Platter by Karol Okrasa)
- Prix de la Litérature Gastronomique: Łukasz Modelski za książkę „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu.”
- Prix Multimedia: Jan A.P. Kaczmarek za Festiwal Transatlantyk
- Dyplom Honorowy – Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska.

Grono wyróżnionych przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną jest w Polsce dość wąskie, laureatami poprzednich edycji byli Wojciech Modest Amaro, Karol Okrasa i Paweł Oszczyk.

Nagrody wręczono 30 marca 2015 r. podczas uroczystej gali w Hotelu Narvil.

pws-2015-04a-47

pws-2015-04a-48

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail