Współpracować z agencją marketingową i nie zwariować
 
Współpracować z agencją marketingową i nie zwariować

Żyjemy w czasach, w których ludzie podejmują decyzje zakupowe, opierając się głównie na tym, co zobaczyli w sieci. Pojawianie się więc lokalu w mediach społecznościowych jest dziś koniecznością. Zamiast zrzucać cały zakres promocji lokalu na menedżera lub kelnerów, czasem warto zainwestować we współpracę z agencją marketingową bądź kreatywną, która to zrobi profesjonalnie. Podpowiadamy, jak wybrać mądrze oraz jakie są korzyści, a jakie niebezpieczeństwa związane z taką współpracą.

rs 2020 02e 20

Wyróżniamy kilka różnych rodzajów podmiotów obsługujących rynek HoReCa: freelancerów, agencje obsługujące firmy z różnych sektorów, agencje zajmujące się głównie social mediami oraz takie, których oferta opiera się na kompleksowej obsłudze klientów związanych z gastronomią. I o dziwo tych ostatnich jest najmniej. Nie mogę negować pracy freelancerów, bo sama kiedyś w ten sposób pracowałam, jednak z doświadczenia wiem, że nie są oni w pełni dyspozycyjni i co najważniejsze – nie zawsze mogą w pojedynkę odpowiednio zadbać o każdy aspekt promocji, począwszy od social mediów, po szerszy marketing, kontakt z mediami, komunikację wizualną i fotografię. Jeśli więc chcesz współpracować z agencją, podczas jej wyboru zwróć uwagę na najważniejsze kwestie.

1. Portfolio

Jeśli ważna jest dla ciebie komunikacja wizualna, zarówno graficzna, jak i fotograficzna, rozmowy zawsze zaczynaj od prośby o przedstawienie portfolio. Dzięki temu zobaczysz, jakie projekty do tej pory zrealizowała wybrana agencja i jaka jest ich estetyka oraz jakość. 

2. Doświadczenie

Kolejnym kluczowym aspektem jest doświadczenie agencji. Jakich klientów obsługują obecnie, z jakimi współpracowali w przeszłości, jak szerokie było spektrum ich działań? Warto także spytać o projekty, z których jako firma są...


Restauracja 2/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail