Brytyjska jagnięcina na stołach polskich
 


 


Brytyjska jagnięcina na stołach polskich

2015-06-23

W ciągu kilku najbliższych tygodni na półkach supermarketów w Polsce dostępna będzie brytyjska jagnięcina. Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów Wołowiny i Jagnięciny (EBLEX) widzi potencjał w naszym rynku.

pws-2015-06e-48

Brytyjczycy są jednym z największych producentów jagnięciny na świecie. W niemal 74 tysiącach gospodarstw hodują 31 milionów owiec. Oznacza to, że każdego roku Wielka Brytania produkuje 300 tysięcy ton jagnięciny i baraniny. – Ponad trzydzieści procent naszej produkcji trafia na eksport, głównie do Francji, Belgii, Niemiec, Włoch ale także do Chin – mówi Jean Pierre Garnier, dyrektor ds. eksportu EBLEX. – Polska nie dość, że jest dużym i ludnym krajem, to bardzo szybko się rozwija. Dlatego zdecydowaliśmy się na wejście na ten rynek.

Mięso jest eksportowanie w formie tusz lub pocięte na kawałki.

Przedstawiciele Stowarzyszenia spotykali się z konsumentami i handlowcami z sieci sklepów spożywczych. Ważnym kanałem dystrybucji jest branża HoReCa. W tym celu wydali broszurki w języku polskim na temat oceny mięsa i wyjaśnieniem systemu podziału mięsa.
Jagnięcina przywożona do Polski będzie klasy Premium, oznacza to, że nie będzie mrożona. Świeżość zapewnić ma jej pakowanie próżniowe.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail