Akuku! VEGE - pierwsze na rynku żelko-pianki vege
 
 Akuku! VEGE - pierwsze na rynku żelko-pianki vege

2020-04-22

Akuku! VEGE to pierwsza na rynku linia wegetariańskich żelko-pianek, bez żelatyny wieprzowej w składzie. Nowa oferta obejmuje trzy owocowe smaki: Owocki, Muffinki i LOdoVE i jest odpowiedzią marki na stale rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty vege. W sprzedaży od marca br.

 g3ifm 02

Nowe żelko-pianki Akuku! VEGE są dostępne w trzech smakach i atrakcyjnych kształtach: Owocki, Muffinki i LOdoVE. Łączą w sobie delikatność pianki z owocowym smakiem żelków. Idealne dla wegetarian i wegan, ponieważ nie zawierają żelatyny wieprzowej, która została zastąpiona pektynami. Bogate w sok owocowy (15%), powstały na bazie naturalnych aromatów, bez konserwantów i sztucznych barwników. Posiadają uznany i rozpoznawalny certyfikat V-Label Certificate.  Adresowane do wegan i wegetarian oraz wszystkich konsumentów, którzy chcą ograniczyć ilość produktów odzwierzęcych w swojej diecie.

Liczba wegan i wegetarian w Europie z każdym rokiem rośnie. Szacuje się, że już co dziesiąty produkt wprowadzany na terenie Unii Europejskiej ma oznaczenie VEGE. Ten trend jest widoczny również w Polsce. Ponad połowa Polaków deklaruje, że zamierza w najbliższym czasie ograniczyć spożywanie mięsa oraz ilość produktów odzwierzęcych w swojej diecie (za: Ibris, luty 2018). Na polskim rynku ok. 1 mln konsumentów deklaruje się jako weganie lub wegetarianie, co stanowi 3,2% całości (za: Homo Homini 2013).

Nową ofertą marka Akuku! chce rozszerzyć grupę użytkowników również o dorosłych, nie tylko tych, którym bliskie są trendy wegetarianizmu czy weganizmu. Nowe żelko-pianki Akuku! VEGE są dostępne w tradycyjnym i nowoczesnym kanale dystrybucji od marca br. Wprowadzeniu produktu na rynek towarzyszą działania komunikacyjne w mediach oraz w punktach sprzedaży.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail