#SerwujemyPrawo . Darmowe wsparcie prawne dla restauracji dotkniętych epidemią
 


 

prawo

#SerwujemyPrawo . Darmowe wsparcie prawne dla restauracji dotkniętych epidemią

2020-04-30

DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej uruchomiło akcję pomocy prawnej dla małych firm gastronomicznych - #SerwujemyPrawo. W każdy czwartek ubezpieczyciel zapewni właścicielom restauracji dostęp do prawników udzielających bezpłatnych telefonicznych konsultacji w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w czasie epidemii.

clause 684509 640

Gastronomia jest jednym z sektorów, który najmocniej ucierpiał na kryzysie epidemiologicznym.Oprócz problemów finansowych właściciele takich lokali muszą borykać się też z problemami prawnymi w obliczu zmieniających się regulacji i nowych obostrzeń. W najtrudniejszej sytuacji są najmniejsze firmy.

- Wielu właścicieli restauracji nie jest w stanie pozwolić sobie teraz na dodatkowe koszty związane z pomocą prawną. Nie chcemy aby zostali z problemami, które nastręczyła im epidemia. Wiemy, że mają też wiele pytań dotyczących zmieniających się regulacji i obostrzeń oraz kwestii prawnych w zakresie możliwości wsparcia ich biznesu, np. w ramach tarczy antykryzysowej. Nasi prawnicy postarają się zaspokoić ten głód porad. Chcemy przez to dołożyć swoją cegiełkę do ratowania polskiej gastronomii - mówi Rafał Hiszpański, Prezes DAS Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej.

W każdy czwartek w godzinach 10.00-16.00 właściciele restauracji z sektora mikroprzedsiębiorstw (zatrudniających do 10 os.) mogą zwrócić się do DAS z pytaniami i prośbą o bezpłatną konsultację prawną w sprawach związanych z prowadzeniem biznesu w czasie epidemii. Porady można uzyskać pod specjalnym numerem infolinii: 22 453 00 02 i są one całkowicie darmowe, nie jest wymagane posiadanie ubezpieczenia prawnego DAS. Konsultacje udzielane są na zasadach określonych w regulaminie akcji, dostępnym na stronie https://bit.ly/3bRelZw.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail