„Odpowiedzialny biznes w Polsce”. Dwanaście wyróżnień dla MAKRO Polska
 
 „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. Dwanaście wyróżnień dla MAKRO Polska

2020-05-20

MAKRO Polska po raz kolejny zostało docenione przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W raporcie dobrych praktyk za rok 2019 sieć hurtowni otrzymała aż dwanaście wyróżnień w sześciu ocienianych kategoriach.

Szczególnie ważnym jest wyróżnienie aż trzech projektów MAKRO Polska w dziedzinie „środowisko”. Jak zauważają autorzy raportu, firma prowadzi działania z zakresu inteligentnego zarządzanie zużyciem energii i gospodarką odpadami (w tym automatyzacja systemów oświetleniowych w halach i zobowiązanie  do rezygnacji z używania freony do roku 2030), rozwój oferty produktów produkowanych w sposób zrównoważony i podnoszenie świadomości ekologicznej klientów, a także projekt budowy przy halach stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Również trzy wyróżnienia sieć hurtowni otrzymała w dziedzinie „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Doceniono działalność Akademii Inspiracji MAKRO, program Szef dla Młodych Talentów oraz współpracę z Bankami Żywności w całym kraju, dzięki której udaje się zminimalizować marnowanie produktów spożywczych.

Doceniony również został projekt Handel jest kobietą, promujący przedsiębiorcze kobiety w handlu (kategoria „prawa człowieka”). Twórcy raportu zwracają też uwagę na METRO Potentials, Lead&Win, Akademię Aktywnej Sprzedaży i Akademię Sił Sprzedaży - programy rozwoju kadr oraz kształtowania odpowiedzialnego przywództwa (kategoria „praktyki z zakresu pracy”) i stale rozwijany od 12 lat program compliance („kategoria ład organizacyjny”). Nie zabrakło wyróżnień w kategorii „zagadnień konsumenckich”. Tu Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło program Polskie Skarby Kulinarne, promujący  tradycje kuchni polskiej, a także projekt Zero Plate, poruszający problem marnowania żywności oraz nadmierne zużycie opakowań jednorazowych.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Szczegółowe informacje odnośnie raportu odnaleźć można na stronie: www.odpowiedzialnybiznes.pl.

 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail