Zamówienia dań w czasie pandemii. Co się zmieniło?
 
 


dowozy

Zamówienia dań w czasie pandemii. Co się zmieniło?

2020-05-26

Jak wynika z danych PizzaPortal.pl, Polacy nadal chętnie zamawiają dania za pomocą agregatorów. Porównując okres przed wybuchem pandemii do obecnego, o ponad połowę spadła liczba transakcji gotówkowych. Zmieniły się również godziny zamawiania posiłków z wieczornych na wczesnopopołudniowe. Nadal najpopularniejszym daniem w dostawie jest pizza.

Infografika PizzaPortal.pl

Liczba zamówień dań za pomocą PizzaPortal.pl pozostaje na podobnym poziomie jak przed wybuchem pandemii. Wzrósł natomiast średni koszyk wartości zamówienia, co oznacza, że klienci wydają jednorazowo nieco więcej środków.

Zamawiający wolą płacić online

W okresie pandemii wzrosła popularność płatności bezgotówkowych za zamawiane dania i znacząco spadła liczba transakcji gotówkowych – prawie o 50 proc. 
 – Zamawiający zdecydowanie wolą płacić za dania bezgotówkowo. W ten sposób ograniczają do minimum kontakt z dostawcą jedzenia. Restauracje, które współpracują z nami, wprowadziły opcję dostawy bezdotykowej, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Zaobserwowaliśmy zmiany nie tylko w sposobie płatności za dania, ale też w godzinach zamawiania posiłków. Teraz największy ruch jest pomiędzy godziną 12 a 16. Przed wybuchem pandemii były to zdecydowanie pory wieczorne – wyjaśniaPiotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl.

W dostawie króluje pizza

Najpopularniejszym daniem w dostawie zarówno przed, jak i podczas pandemii jest pizza i stanowi ponad 50 proc. wszystkich zamówień. Na drugim miejscu znajduje się kuchnia amerykańska i burgery – 31 proc., a na kolejnych kuchnia azjatycka i sushi – 7,6 proc., kuchnia arabska 5,6 proc. oraz domowe jedzenie – 3,5 proc. Ulubione pizze zamawiających to Capricciosa, Pepperoni, Margherita i Hawajska. Spośród dań kuchni amerykańskiej królują cheeseburgery i kurczaki w panierce. Z kuchni azjatyckiej zamawiający wybierają kurczaka po tajlandzku czy indyjsku oraz sajgonki. Spadła natomiast popularność sushi.

Jak wynika z raportu „Klikasz i jesz. Raport o rynku dostaw jedzenia w Polsce” [1], z roku na rok rośnie znaczenie serwisów, takich jak PizzaPortal.pl kosztem dedykowanych stron internetowych restauracji.[1] Klikasz i jesz. Raport o rynku dostaw jedzenia w Polsce


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail