Restauracja na barce
 


 
Restauracja na barce

2011-11-15

We Wrocławiu ruszyła pierwsza restauracja usytuowana na Odrze – Barka Tumska. Na pow. blisko 700 mkw. rozmieszczone są cztery sale restauracyjne, zaplecze kuchni, bufetu, pomieszczenia techniczne oraz toalety. Do dyspozycji gości oddane zostały trzy poziomy Barki.

 Barka zacumowała pod Hotelem Tumskim. Zainstalowano na niej trzypoziomową część restauracyjną. Dwa poziomy otwarte są przez cały rok, a najwyższy z tarasem, z którego roztacza się widok na Ostrów Tumski, będzie dostępny jako kawiarnia Pod Żaglami w sezonie letnim i pomieści do 100 osób. Środkowa kondygnacja, restauracja Blue Marine dla 110 gości, będzie wykorzystywana jako sala restauracyjna i okolicznościowa, a w zależności od potrzeb może pełnić również funkcję sali konferencyjnej. Na najniższym pokładzie znajdują się dwa puby – Tawerna oraz Mesa Kapitańska.

 

Oba pomieszczenia przyjmą łącznie ponad 60 gości. Barka Tumska oferuje zróżnicowane menu. – Proponujemy potrawy odpowiednie zarówno na spotkania biznesowe, wykwintną kolację, jak i rodzinny obiad. Skosztować można m.in. owoców morza, a także tradycyjnych przysmaków z Borów Dolnośląskich – mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor firmy Integer Hotel Tumski, właściciela Barki. Wśród serwowanych potraw znajdują się m.in. przygotowywana według oryginalnej receptury zupa rybna z pomidorami i mozzarellą czy filetowany miętus w sosie z szyjkami rakowymi i mulami. Właściciele Barki chcą, by to miejsce pełniło funkcję nie tylko dobrej restauracji, ale także stało się przestrzenią działań artystycznych. Regularnie wystawiane będą tu spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek.

 

Na początek w repertuarze tej nowej wrocławskiej sceny znalazł się „Nawiedzony Młyn”, sztuka wrocławskich dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i „Polityki”: Beaty Maciejewskiej i Mariusza Urbanka. Spektakl można oglądać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Konstrukcja restauracji umożliwia wygodne wejście na jej górny pokład od strony hotelu, po trapach o szerokości 150 cm, oraz z poziomu rzeki. To z myślą o gościach poruszających się wzdłuż wodnego szlaku Odry, na przykład łodziami motorowymi. Barka została podłączona do zasilania elastycznymi przewodami uwzględniającymi zmiany poziomu wody, odpornymi na mróz, izolowanymi i zabezpieczonymi kablem grzejnym.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail