Myśleli, że jesteśmy wariatami
 


 
Myśleli, że jesteśmy wariatami

Zespół foodtech.ac w momencie, kiedy restauracje były zamknięte i nikt nie wiedział, co nas dalej czeka, stworzył trzy koncepty kulinarne – Mexican Wrapsody, Rice Rice Baby Thai czy Rice Rice Baby Indian. Michał Piosik w rozmowie z Tomaszem Szubą opowiada o swojej decyzji i o tym, jaka przyszłość czeka branżę gastronomiczną.

 rs 2020 03e 09

Wyjaśnij, proszę, czym się zajmujesz.

Prowadzę równolegle dwie główne działalności. Pierwsza to szkoła gotowania Polish Your Cooking, która ostatnio całkowicie przeniosła działalność do sieci i organizuje warsztaty online z dowozem produktów na terenie całego kraju. Współprowadzę też pierwszy polski akcelerator dla start-upów z branży spożywczej Foodtech.ac, a trzeci etat to wychowywanie dziecka. 

Czym zajmuje się akcelerator Foodtech.ac i czemu wybrałeś akurat ten sektor?

Na początku był to akcelerator start-upów skupiony na projektach, które potrzebują wsparcia w zbudowaniu lub z finansowaniu biznesu. Zanim się tym zajęliśmy, naukowcy i początkujący biznesmeni nie mieli w tym obszarze wielkiej pomocy. Zrobiliśmy to dlatego, że upatrujemy w branży spożywczej szanse na naprawienie wielu trawiących naszą planetę problemów. Zmiana diety na bardziej roślinną czy zajęcie się problemem zbyt dużej ilości marnowanego jedzenia pomoże w walce z takimi problemami jak głód, efekt cieplarniany czy susze. Wraz z rozwojem projektu oraz naszych kompetencji staliśmy się hubem rozwiązań, które pomagają nie tylko start-upom, ale także dużym korporacjom w zmianie produkcji na bardziej przyjazną środowisku (foodtech.innovations). Prowadzimy też własne projekty, do których zatrudniamy najlepszych ludzi z rynku (foodtech.ventures: dark kitchen, miejskie farmy wertykalne czy roślinny zamiennik jajka). Pomagamy też inwestorom znajdować projekty, które przyniosą zysk nie tylko im, ale i całej planecie. Już niedługo usłyszysz też o kolejnych elementach ekosystemu, który tworzymy. 

Wśród wielu tematów, którymi się zajmujesz, jest również gastronomia....


Restauracja 3/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail