Bezpieczeństwo lokalu w nowej rzeczywistości
 


 
Bezpieczeństwo lokalu w nowej rzeczywistości

Funkcjonowanie restauracji w nowej, wciąż nieznanej rzeczywistości nie jest łatwe i wiąże się z wieloma trudnościami. Nie zapominajmy jednak o istniejącym zagrożeniu, które jest rzeczywiste. Słowo „bezpieczeństwo” w gastronomii odmieniane jest dziś przez wszystkie przypadki. Jest najważniejsze, jeśli chcemy przetrwać. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

rs 2020 03e 10

 Ostatnie miesiące naszego życia to wielkie zmiany. To nauka życia w nowej rzeczywistości, to również trudny czas dla wielu firm, ale także dla całej branży gastronomicznej. Wielu z nas zastanawia się, jakie działania podjąć, aby uchronić swoje restauracje przed upadkiem. Z jednej strony podejmowane są kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa gościom restauracji, z drugiej jednak trwa trudna walka z kosztami bieżącej działalności. Większość właścicieli i menedżerów restauracji poszukuje optymalnego połączenia troski o ludzi oraz wydatków związanych z tym bezpieczeństwem. Ten trudny czas, kiedy wiele obiektów gastronomicznych świeci pustkami, nie sprzyja wydatkom na nowy sprzęt czy nowe technologie mające zagwarantować bezpieczeństwo. Jaki więc kierunek obrać? Jak funkcjonować w tej nowej rzeczywistości? Jednoznacznej i idealnej odpowiedzi na to pytanie nie uzyskamy. Pomimo kilku miesięcy doświadczenia, wciąż stosunkowo mało wiemy na temat obecnego zagrożenia. Ta wiedza nie pozwala na opracowanie jednoznacznych wytycznych co do funkcjonowania wielu branż, w tym również gastronomicznej. Prowadząc audyty w restauracjach funkcjonujących w nowych realiach, obserwujemy wiele różnych pomysłów na zapewnienie bezpieczeństwa gościom. Wspólnie z kadrą zarządzającą analizujemy różne rozwiązania wprowadzane w restauracjach. Wnioski, jakie płyną z tych analiz i obserwacji, wskazują przede wszystkim na konieczność zachowania spokoju i zdrowego rozsądku we wdrażaniu specjalnych rozwiązań. Pamiętajmy o tym, że zagrożenie, z jakim się mierzymy, nie powinno być dla branży gastronomicznej niczym nowym. System HACCP bowiem identyfikował od dawna zagrożenia mikrobiologiczne, do jakich należą również zagrożenia wirusowe. 

Przede wszystkim rozsądek

Wskazując na konieczność zachowania rozsądku podczas wprowadzania specjalnych rozwiązań mających zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i pracownikom, mam na myśli sytuacje, kiedy bez dokładnej analizy decydujemy się na zakup urządzeń czy wyposażenia, które w rzeczywistości...


Restauracja 3/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail