Skuteczny marketing w pandemii i po niej
 
 Skuteczny marketing w pandemii i po niej

Jak prowadzić skuteczny marketing lokalu w dobie pandemii? Taki, który przyciągnie, zaciekawi gości i uczyni z nich lojalnych klientów, którzy nie zapomną o nas w najtrudniejszych chwilach. Koronawirus przecież wciąż nie ustąpił.

rs 2020 03e 13

 Czy wiesz, że ludzie stanęli w kolejce do McDonald's w Wielkiej Brytanii w dniu, kiedy wypuszczono informację, że ich lokale znów będą otwarte? W Tel Awiwie z kolei ludzie tłumnie wybrali się do barów i pubów, które otwarto po 11 tygodniach zamknięcia. Badania przeprowadzone wśród studentów w stolicach europejskich wykazały, że 82 proc. z nich chce ponownie uczestniczyć w dużych wydarzeniach i festiwalach muzycznych. Po każdym kryzysie ludzie mają psychologiczną potrzebę powrotu do tego, co wcześniej uważali za bezpieczne i normalne. To, czego dziś jesteśmy świadkami, nie jest „nową normą”. Jest tymczasowe. Warto o tym pamiętać i nie rezygnować całkowicie z planów, które mieliśmy na przyszłość. 

Życie w trybie online

Wielu marketerów uważa, że nasze życie przeniesie się do internetu. Analitycy UBS sprawdzili, że przed epidemią w sieci dokonywano ok. 15 proc. zakupów. Podczas izolacji liczba ta wzrosła do 25 proc. Fakt ten pokazuje, że nie warto w pośpiechu przenosić całej działalności do świata wirtualnego, ponieważ ludzie mimo wszystko nadal pozostaną wierni fizycznym punktom usługowym. Choć oczywiście warto uwzględnić strefę online w swoich działaniach. W jaki sposób można to zrobić? W przypadku restauracji trzeba skoncentrować się na dobrym wypozycjonowaniu strony WWW, dużej aktywności w mediach społecznościowych oraz dostawach. Komunikacja po izolacji Ludzie nie zmieniają nawyków z dnia na dzień, lecz szybko adaptują się do obecnych realiów. Każdy z nas w obliczu pandemii wymaga przestrzegania odpowiednich zasad bezpieczeństwa. I co ważne – będziemy na nie zwracać uwagę nawet po ustaniu pandemii koronawirusa. Dlatego warto przygotować się na to, że stoliki w restauracjach pozostaną w „bezpiecznych odległościach”. Goście będą zwracać uwagę na obecność płynu do dezynfekcji w lokalu i odpowiednie zabezpieczenia personelu....


Restauracja 3/2020, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail