Mozzarella – witamy w rodzinie!
 


 
Mozzarella – witamy w rodzinie!

Mozzarella to flagowy włoski produkt, choć obecnie produkowana jest w wielu krajach, także w Polsce. Pod jedną nazwą może jednak kryć się kilka różnych produktów. Warto poznać je wszystkie i zrozumieć, jak każdy z nich powinien być używany i serwowany gościom.

rs 2020 03e 21

 Mozzarella – witamy w rodzinie! Na polskim rynku dostępne są prawie wszystkie rodzaje mozzarelli. Dzięki rozwijającemu się systemowi transportu, obejmującemu zimny łańcuch chłodniczy, sery trafiają do kraju przeznaczenia szybciej niż kiedykolwiek z zachowaniem swoich właściwości. A jak wiadomo, czas jest tu kluczowy, ponieważ jednym z największych wyzwań w przypadku mozzarelli jest krótki termin do spożycia. 

Mozzarella i spółka

Rodzina mozzarelli obejmuje kilka produktów. Pierwsza to najbardziej znana i dostępna, czyli mozzarella z mleka krowiego. Świeża sprzedawana jest w naturalnej zalewie, która pomaga w zachowaniu świeżości i jest naturalnym konserwantem. Mozzarella musi pozostać w zalewie do momentu konsumpcji. Świeża mozzarella ze 100 proc. mleka krowiego we Włoszech spotykana jest też jako fior di latte. Istnieją też wersje mozzarelli bardziej suche, produkowane najczęściej w formie blokowej i wybierane przez kucharzy do pizzy. Taka suchsza mozzarella ma dłuższy termin przydatności do spożycia. Nowością ostatnich lat jest mozzarella z mleka koziego. To ukłon producentów w stronę tych konsumentów, którzy mają kłopoty z trawieniem mleka krowiego. Oprócz klasycznej mozzarelli coraz łatwiej dostępna nad Wisłą w różnych punktach sprzedaży i coraz bardziej ceniona przez konsumentów jest Mozzarella di Buffala Campana ChNP (Chroniona Nazwa Pochodzenia). Produkowana z mleka bawolego, sprzedawana jest świeża w zalewie. To jedyna mozzarella, która posiada to...


Restauracja 3/2020, SMAKOŁYKI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail