Brytyjski rząd dopłaci do posiłków w restauracjach
 
 


wsparcie gastronomii

Brytyjski rząd dopłaci do posiłków w restauracjach

2020-08-05

Goście brytyjskich restauracji zapłacą w sierpniu tylko połowę rachunku za posiłki w restauracjach, resztę dopłaci rząd. To najnowszy program brytyjskiego gabinetu, którego celem jest zachęcenie konsumentów do powrotu do kawiarni, pubów i restauracji, a także pomoc sektorowi który ucierpiał wskutek pandemii koronawirusa.

Akcja obowiązuje w lokalach które zgłosiły się do programu i obowiązuje w poniedziałki, wtorki i środy, czyli dni, kiedy ruch jest mniejszy. Maksymalny rabat wynosi 10 funtów na osobę i obejmuje tylko jedzenie spożywane na miejscu, czyli nie dotyczy ani alkoholu, ani potraw zamawianych na wynos czy z dostawą, a także nie dotyczy prywatnych przyjęć, np. w przypadku wynajęcia lokalu.

Nie ma ograniczeń co do tego, ile razy goście mogą korzystać z rabatu lub dla ilu osób, obejmuje on również dzieci.

Do promocji zgłosiło się dotychczas około 72 000 firm w tym w hotelowych ośrodkach wypoczynkowych i parkach wczasowych. Bierze w nim udział wiele lokalnych, niezależnych pubów, restauracji i kawiarni, ale także duże sieci. Brytyjski rząd uruchomił specjalną stronę internetową poprzez którą przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do programu, a konsumenci wyszukiwać podmioty biorące w nim udział.

To nie jedyny program pomocowy dla sektora turystycznego wprowadzony przez brytyjski rząd. Wcześniej ogłoszono także obniżenie podatku VAT dla tego rynku.

Branża HoReCa jest jednym z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii i szczególnie mocno ucierpiała z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail