Chełmski browar Piwne Podziemie prezentuje nowe smaki piw rzemieślniczych
 


 


Chełmski browar Piwne Podziemie prezentuje nowe smaki piw rzemieślniczych

2020-10-06

Piwne Podziemie to browar spod Chełma warzący od 6 lat nietuzinkowe autorskie piwa rzemieślnicze. Pomysłodawcą i założycielem browaru jest Dariusz Piecuch – piwowar domowy z wieloletnim doświadczeniem. Zasłynął z wyszukanych receptur, które szybko znalazły uznanie na polskiej kraftowej scenie. Nic dziwnego, skoro swoją przygodę zaczynał u źródeł Piwnej Rewolucji - w USA.

Zdjecia z rozlewni Pan Dariusz i Pan Wojciech 3

Piwne Podziemie niemalże od samego początku zyskało uznanie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wszystko dlatego, że twórca marki Dariusz Piecuch odnajduje się dobrze w najnowszych trendach piwowarskich, równocześnie trzymając wysoką jakość swoich produktów.

Browar Piwne Podziemie był wybrany w 2015r. rzemieślniczym browarem roku w rankingu PolskieMinibrowary.pl. W latach 2016 i 2017 zajmował drugie miejsce na podium, a w 2019 roku był czwartym browarem w Polsce. Krafty z Piwnego Podziemia zostały pozytywnie ocenione przez najbardziej znaczących „piwnych” youtuberów i blogerów, m.in. na kanale „Browaru Kopyra”. Według ich licznych opinii, piwa z Podziemia wyróżniają się przede wszystkim intensywnością smaku i dobrym wykonaniem.

 Jak czytamy na jednym z popularniejszych blogów o piwowarstwie - „Piwnych podróżach”: „Piwne Podziemie nie ma swojej jednej niszy. Robi świetne piwa ciemne - Coffeelicius, Angelico Stout, Hops, Death and Taxes, Smoke and Mirrors; fantastyczne piwa obficie chmielone - Hopface Killah, Juicilicious, Double Ego, Gold Digga. Stąd wyjechał też Kosiarz Umysłów czy Katastorfa. Darek nie zaniedbuje tematu piw kwaśnych czy owocowych. Jest na bieżąco z trendami. (…) Bardzo się cieszę, że podskoczyłem pod Chełm, to było bardzo miłe spotkanie. Dzięki Darku za Twój czas i rozmowę. Piwne Podziemie wciąż potwierdza swoją renomę czołowego browaru na naszym rynku kraftowym.”

Piwa z browaru Dariusza Piecucha cieszą się także doskonałymi opiniami Klientów, m.in. na portalu www.polskikraft.pl. 80% kraftów z Piwnego Podziemia cieszy się oceną 4 na 5 gwiazdek i wyżej.

- Warzę piwo już od 12 lat. To moja pasja. Sam piję piwo rzemieślnicze i wiem, jakich narzędzi trzeba użyć, aby stworzyć piwo, które będzie dobrze smakowało, ale również odznaczało się wysoką jakością. Tworzę receptury, które mogą zaskoczyć potencjalnych klientów. Chcę pokazać im, co można osiągnąć poprzez użycie wysokiej jakości surowców. Inspirują mnie piwa z najlepszych browarów z całego świata. Tworząc nasze unikatowe piwa, dążę do jakości wyznaczonej przez najlepszych. Proces warzenia składa się z wielu kluczowych elementów, które z każdym dniem staram się ulepszać, poprzez zdobywaną wiedzę. Dążę do doskonałości.  Każde uwarzone piwo jest sprawdzianem dla mnie, jako rzemieślnika – jeśli zaskoczę klienta smakiem, czuję satysfakcję. – mówi Dariusz Piecuch.

Smaki jesieni prosto z Podziemia

Browar spod Chełma rozwija się, zwiększając swoją produkcję i poszukuje nowych partnerów do dystrybucji swoich unikalnych produktów. Wrzesień i październik niosą ze sobą nowe dla browaru wyzwania i stałą ofertę piw odpowiadającą na oczekiwania Klientów. 15 września 2020 r. do puszek rozlano piwo Tropicalia, wyglądające i smakujące jak owocowy sok. Cechuje się zwiewną kremową konsystencją. Napój o wartości 4,4 % jest sesyjnym „killerem”, który zaskoczy każdego bogactwem smaku i aromatu. Po 15 października do butelek „popłynie” Juicilicious (6% alk.), które jest już dobrze znane fanom Piwnego Podziemia. Jest to najlepiej sprzedające się piwo z tego browaru. Mętne, soczyste, buchające rześką cytrusowością, z chmielową goryczką w kontrze. Wszystko, a nawet więcej, jak na rasowe New England IPA przystało. Soczystemu Juicilicious w październiku będzie towarzyszyć Triple Vision - Imperial West Coast IPA. Piwo dla fanów mocnych, chmielonych piw o aromacie żywicy i grejpfruta. W smaku da się też wyczuć wytrawną skórkę grejpfruta i pomarańczy, a także owoce tropikalne. Piwo posiada idealną chmielową goryczkę potęgującą doznania smakowe. Idealny zestaw, który każdego rozgrzeje w chłodne jesienne dni.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail