Zarządzanie załogą w okresie pandemii Jak być dobrym przywódcą?
 
 Zarządzanie załogą w okresie pandemii Jak być dobrym przywódcą?

Umiejętne zarządzanie lokalem gastronomicznym to nie lada wyzwanie, zwłaszcza podczas trwającego wiele miesięcy kryzysu. Co dziś jest potrzebne menedżerowi i właścicielowi restauracji, aby przeszła ten czas obronną ręką, a goście i załoga czuli się bezpiecznie?

rs 2020 05e 17

Nietrudno jest rozwiązywać jakiekolwiek problemy w biznesie, jeśli ten funkcjonuje w pełni poprawnie i w normalnych warunkach. Odpowiednio przeszkolona załoga oraz wyrobiony system współpracy daje natychmiastowe szablony reakcji na kłopoty, które się pojawiają. Marzec 2020 r. pokazał, że wszelkie filary prowadzenia biznesu mogą zostać zachwiane i trzeba przygotować się na zupełnie inne funkcjonowanie gastronomii. 

Sztuka latania

Nie bez powodu w lotnictwie większy nacisk kładzie się na sytuacje awaryjne niż na te standardowe. Dlaczego o tym wspominam? W normalnych warunkach właściciel restauracji wiedział, jak istotne jest przeszkolenie załogi z zakresu aktywnej sprzedaży i miłej obsługi. Dziś to zdecydowanie za mało! Na jego barkach spoczywa umiejętna reakcja na wszelkie nietypowe sytuacje, jakie mogą się pojawić każdego dnia – od jakości obsługi, poprzez rotację załogi, aż po najbardziej przyziemne problemy, jak awaria systemu do zamówień posiłków. To trochę tak jak w lotnictwie – piloci poświęcają ogrom czasu na naukę poprawnego latania. Po tym, jak już osiągną określony poziom, przechodzi się do kolejnego etapu – jednym z nich jest np. umiejętna reakcja na awarię silnika w samolocie. Dla restauratora takich scenariuszy kryzysowych jest obecnie dużo więcej niż przed pandemią, a więc jego biznes, jak samolot – leci, ale bacznie trzeba obserwować, czy nie pojawia się jakaś usterka lub problem, który należy rozwiązać na tyle szybko, aby bezpiecznie wylądować, czyli zamknąć miesiąc z...


Restauracja 5/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail