JAK prowadzić profil restauracji na INSTAGRAMIE ?
 
 
JAK prowadzić profil restauracji na INSTAGRAMIE ?

Według raportu z badań Hootsuite z lutego 2020 r. z aplikacji Instagram korzysta w Polsce aż 7,3 mln użytkowników, czyli 22 proc. całkowitej populacji naszego kraju powyżej 13. roku życia. Co to oznacza? To doskonałe miejsce na promocję twojego lokalu. I tu pojawia się pytanie: jak prowadzić profil restauracji na Instagramie, aby zwiększyć liczbę gości?

rs 2020 05e 21

Jedni go kochają, inni od niego stronią – Instagram, czyli jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Dlaczego warto aktywnie prowadzić tam profil? Poprzez stworzenie i aktywne prowadzenie konta na Instagramie możemy nie tylko dzielić się smakowitymi zdjęciami potraw serwowanych w lokalu, ale także zbudować przestrzeń do interakcji z gośćmi zarówno podczas ich wizyty, jak i po opuszczeniu restauracji. To także doskonałe narzędzie do pokazania tzw. ludzkiej strony marki. Od czego zacząć i o czym koniecznie pamiętać? 

Strategia

Nie ma dobrej komunikacji bez jasno sprecyzowanej strategii. Już na początku powinieneś określić tożsamość marki, czyli twojej restauracji. Jak chcesz, żeby była odbierana przez gości? Jako miejsce rodzinne, a może bardziej imprezowe? Do jakich grup chcesz kierować swoją komunikację? Na jakiej grupie zależy ci najbardziej? Czym chcesz wyróżnić się na tle konkurencji? Szczegółowe rozpisanie najważniejszych elementów i wyróżników komunikacji będzie niezwykle przydatne przy zbudowaniu szerszej komunikacji, również w mediach społecznościowych. 

Styl prowadzenia profilu na Instagramie

Dotyczy to zarówno tonu komunikacji, tzw. tone of voice, jak i estetyki. Trzymaj się określonego tonu we wszystkich swoich postach i stwórz stronę wizualną odzwierciedlającą wygląd twojej marki. Załóżmy np., że prowadzisz włoskie bistro. Włoski klimat miejsca musi być widoczny w całej komunikacji – wizualnej i werbalnej. Dziel się ciekawostkami z zakresu produktów, pokaż kucharzy, postaraj się jak najbardziej wprowadzić obserwujących...


Restauracja 5/2020, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail