Bądź w mediach
 
 Bądź w mediach

Pojawianie się w gazetach, czasopismach czy w radiu i telewizji może być świetnym, uzupełniającym w stosunku do innych form komunikacji, sposobem na budowanie świadomości marki. Planując kampanię promocyjną, warto pamiętać, że nie sztuką jest zaistnieć w mediach, na portalach czy serwisach influencerów, wydając na to spore budżety. Większym wyzwaniem jest trafić do mediów, robiąc przemyślany własny PR, u którego podstaw masz dobry powód oraz dopracowany pomysł na jego opakowanie i sprzedanie.

rs 2020 05e 22

Jak to zrobić? Na początku pomyśl, dlaczego chcesz zaistnieć w mediach, co masz do przekazania i jak to pomoże twojej marce. Czy chcesz dotrzeć do nowych klientów i opowiedzieć o czymś, co jest wyjątkowe i interesujące w twojej restauracji: w jej ofercie, obsłudze, planach? Zmieniasz formułę działalności lokalu? Otwierasz nową lokalizację? Zatrudniłeś świetnego szefa kuchni lub wprowadziłeś nowe menu, które znacząco może odróżnić cię od oferty konkurencji? Organizujesz wydarzenia kulinarne (warsztaty, weekendy tematyczne) lub robisz coś, co angażuje twoich klientów i lokalną społeczność? A może myślisz o rozwoju biznesu i zamierzasz przyciągnąć inwestorów? 

Określ cel

Cel promocji jest ważny – to do niego dobierzesz grupę odbiorców, formę komunikacji i media, które mają największe dotarcie do twoich potencjalnych odbiorców. W definiowaniu celu opłaca się być konkretnym – jeśli szukasz inwestora, łatwo ten temat ubrać w treść, opracować krótką listę mediów, które będą odpowiednim przekaźnikiem informacji, oraz dobrać formę przekazu (konferencja prasowa, rozesłanie notek prasowych itp.). Jeśli natomiast określasz swój cel jako „pozyskanie większej liczby klientów”, będziesz miał trudności zarówno ze znalezieniem odpowiednich publikacji lub programów, jak i z formą dotarcia. Bardziej określone grupy docelowe, takie jak „pracownicy korporacji w mieście X lubiący zjeść domowy lunch” czy „smakosze, którzy chcą nie tylko dobrze zjeść, ale także nauczyć się gotowania potraw z jagnięciny”, znacznie ułatwią przełożenie celu na pomysł oraz dobór właściwych mediów – publikacji lub programów. 

Zaciekaw

Codziennie jesteśmy bombardowani przytłaczającą ilością danych, informacji, reklam. Zainteresuje nas, a więc także klienta oraz media, taka informacja, która: • jest prawdziwa/autentyczna, • dostarczy nam wiedzy, której potrzebujemy, • dotyczy naszych potrzeb, zainteresowań, problemów, • jest ciekawa, inspirująca i/lub angażująca, • jest aktualna. Planując komunikację poprzez media, pamiętaj, że redakcje i dziennikarze szukają nie tyle sensacyjnej, ile ważnej dla określonej grupy informacji, albo inspirującej, ciekawej historii. Weź pod uwagę to, że twoja opowieść musi być interesująca dla szerszej społeczności, a nie tylko dla obecnych klientów, pracowników, przyjaciół i rodziny. Nie marnuj więc czasu – swojego i dziennikarzy, jeśli nie masz do przekazania informacji, którą sam chciałbyś usłyszeć. Kolejną istotną kwestią jest wiedza o tych, do których chcesz dotrzeć. Dowiedz się więc: • kim są potencjalni odbiorcy twojego komunikatu, • jaki styl życia preferują, • co czytają, co oglądają i czego...


Restauracja 5/2020, MARKETING
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail