Fast food to przeszłość, odcina się od tego nawet McDonald's. Teraz na topie jest street food
  
Fast food to przeszłość, odcina się od tego nawet McDonald's. Teraz na topie jest street food

2013-05-16

Od pojęcia fast foodu odcinają się już nie tylko miłośnicy hamburgerów, ale nawet sam McDonald's. Teraz króluje street food. - Nie zawsze jedzenie musi być szybko podane, często lepiej poczekać kwadrans. To wciąż będzie fast food, ale dostanie się wyśmienitego burgera - przekonują miłośnicy takiego jedzenia. Udowodnią to w połowie czerwca na pierwszym Street Food Festivalu w Warszawie.

W Polsce utarł się stereotyp stawiający znak równości pomiędzy fast foodem a szybkim, lecz nie najwyższej jakości jedzeniem. Przez lata najlepsze hamburgery można było kupić w McDonaldzie czy Burger Kingu. Gorsze jedzenie było dostępne z budek stojących w centrach miast i czynnych całą dobę. Od kilku lat fast foody się zmieniają. W samej Warszawie działa już kilkadziesiąt burger barów, w których porządnie zrobione burgery kosztują nawet po 20-30 zł.

Czytaj więcej...

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail