Pyszne.pl obniża i znosi prowizje - rusza pakiet wsparcia dla restauracji
 
 Pyszne.pl obniża i znosi prowizje - rusza pakiet wsparcia dla restauracji
dowozy

2020-10-23

Pyszne.pl po raz kolejny wprowadza specjalne środki wsparcia restauracji. Jest to odpowiedź firmy na zwiększające się restrykcje dla przemysłu gastronomicznego na rynkach Europy oraz świata, spowodowane koronawirusem.

Ciasto i Farsz Zamowienie 

Choć większość restauracji powiązanych z Pyszne.pl zanotowało w ostatnim czasie wzrost dochodów, nowe obostrzenia wynikające z pandemii oznaczają dla dużej części z nich znaczne obciążenie. Mowa tu przede wszystkim o punktach gastronomicznych, generujących przeważającą część swoich przychodów ze sprzedaży na miejscu, i w których dostawy jedzenia stanowią mniejszą część modelu biznesowego. Drugi pakiet wsparcia Pyszne.pl, następujący po pierwszym, wprowadzonym w marcu 2020, ma na celu natychmiastowe wsparcie dla restauracji będących w grupie największego ryzyka.

W pakiecie znalazło się:

▪ 25% zniżki prowizji dla wszystkich restauracji korzystających z usługi dowozu realizowanej przez Pyszne.pl

▪ zniesienie prowizji dla nowo zarejestrowanych, niezależnych restauracji

▪ zniesienie prowizji przy zamówieniach z odbiorem w lokalu (krok który został tymczasowo wprowadzony w marcu 2020 r.)

▪ możliwość odroczenia opłat dla najbardziej poszkodowanych restauracji - na ich wniosek.

– Rok 2020 był ekstremalnym wyzwaniem dla sektora gastronomicznego przez obowiązkowe zamknięcia oraz restrykcje nałożone na czas pracy lokali w Polsce – komentuje decyzję Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl. – Wiele restauracji doświadcza trudności w utrzymaniu opłacalności biznesu, a w niektórych przypadkach utrzymaniu się na rynku. Jako lider w sektorze zamówień jedzenia online chcemy wesprzeć ich działalność w czasie kryzysu, dlatego też uruchamiamy kolejny pakiet wsparcia dla restauracji, które zostały najmocniej poszkodowane.”

Zniżka prowizji dla restauracji korzystających z dowozu Pyszne.pl wchodzi w życie od niedzieli 25 października. Pozostałe punkty pakietu wchodzą w życie natychmiastowo, do czasu ponownego otwarcia lokali.

Pyszne.pl skupia się również na pozyskiwaniu zamówień i klientów dla restauracji partnerskich. Zapowiada przyspieszony rozwój usługi dostawy – do końca roku obejmie ona 23 miasta. Planuje  też poszerzenie strefy dostaw realizowanych przez flotę kurierską Pyszne.pl w obecnie wspieranych miastach. Platforma ma w planach zatrudnianie do tego setek nowych dostawców oraz pracowników do obsługi restauracji

Just Eat Takeaway.com, którego częścią jest Pyszne.pl, przeznaczyło 30 mln euro na wsparcie restauracji na całym świecie oraz około 6 mln euro na wsparcie pracowników służby zdrowia, w tym w Polsce. Firma będzie kontynuowała wprowadzanie nowych form wsparcia.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail