Jaki będzie 2021 rok w gastronomii?
 
 

Jaki będzie 2021 rok w gastronomii?

Rok 2020 zdecydowanie dał w kość całej branży gastronomicznej i na długo zmieni realia życia każdego z nas. Oprócz działań bieżących warto przygotować się na to, co nadejdzie, a nadejdzie prędzej, niż myślimy! Jakie trendy będą królować w 2021 r.? Co się zmieni, a co pozostanie?

rs 2020 06cd 25

Trendem nazywamy ogólny rozwój lub zmianę sposobu zachowań i potrzeb ludzi. Mówiąc wprost – jest to kierunek, w którym w danym okresie podąża rynek. Głównym czynnikiem rozwoju nowych trendów jest zmiana potrzeb i zainteresowań konsumentów. Warto pamiętać, że trendy wpływają na każdy obszar życia, w tym także na stosunek gości do restauracji i tego, co oferuje. Jako że rok 2020 diametralnie wpłynął na cały sektor gastronomiczny, kolejny będzie poniekąd następstwem świata w czasach pandemii. Dlatego warto pamiętać, że trendy, które wykształciły się w ostatnich miesiącach, zostaną z nami także w roku 2021, a nawet dłużej. Poniżej znajdziesz omówienie trendów, o których trzeba pamiętać, oraz wskazówki, jak wykorzystać je w komunikacji twojego lokalu. 

Zamówienia online

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przyzwyczajenia konsumentów się zmieniły. Lockdown zmotywował restauratorów do szukania kreatywnych rozwiązań sprzedaży. Ci, którzy mogli dostarczać posiłki prosto do domów, w większości utrzymali biznes i przetrwali okres zamknięcia. Nawet po ponownym otwarciu rekomendowano pozostanie przy opcji dowozów i zamówień na wynos, ponieważ część ludzi bała się lub wciąż boi pandemii i warto zapamiętać, że ten strach pozostanie w świadomości społeczeństwa na długo. Trend zamówień online nie obowiązuje tylko w lokalach typu bistro czy casual. Masz lokal z tzw. wyższej półki? Przytoczę ciekawą historię jednego z lokali znajdujących się w Chicago. Nagrodzona trzema gwiazdkami Michelin restauracja Alinea oprócz menu à la carte oferuje opcje na wynos. Goście mogą składać zamówienia za pośrednictwem systemu rezerwacji restauracji. Dostępne sloty zwykle wyprzedają się w ciągu kilku godzin. Cena zestawu za jedną osobę to koszt od 55 do 95 dolarów. Dzięki tym rozwiązaniom Alinea utrzymała się na rynku i właściciele mogą zapewnić pracę wszystkim pracownikom. Przykładowy zestaw dostępny w gwiazdkowej restauracji w Chicago: • 7 x tataki z wołowiny ranczo z ponzu i chili, • chawanmushi z dzikich grzybów z dashi, • lokalne pomidory z czerwonym miso, smażonym czosnkiem i shiso, • yakitori: kurczak, ostryga, ohitashi z grzybów, • wodorosty i sonomono, • kruche ciasteczka orzechowe i sezamowe. Ważne: Pośrednicy tacy jak Uber Eats, Glovo czy Pyszne.pl pobierają gigantyczne prowizje, jednak mimo wszystko warto rozważyć opcję współpracy z jednym (lub więcej) z nich. Dlaczego?...


Restauracja 6/2020, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail