Restauracja aleje3 w Muzeum Narodowym już otwarta
 


 
Restauracja aleje3 w Muzeum Narodowym już otwarta

2013-10-19

9 października odbyła się uroczysta inauguracja nowej Restauracji aleje3 w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie.
Na oficjalne otwarcie aleje3, które poprowadziła Dorota Wellman przybyli między innymi Ambasador Danii Steen Hommel, Jan Dobkowski, Hanna Bakuła, Marek Włodarczyk, Ilona Felicjańska, Tomasz Jacyków, Rafał Maserak, Robert Kochanek, Ryszard Rembiszewski, Karolina Szostak, Martyna Kliszewska, Jakub Przebindowski, Witold Szmańda oraz przedstawiciele świata biznesu, sztuki i kultury. Niezwykłych wrażeń muzycznych dostarczyła Iwona Kmiecik, półfinalistka programu Must Be The Music!


31

33

Aleje3 to fuzja kultury, sztuki i doskonałej kuchni. Przyjazna atmosfera, smaczne dania oraz designerskie wnętrza zaprojektowane przez studio In Design tworzą spójną minimalistyczną całość. Jej chlubą są artystyczne grafiki naścienne wykonane przez Jana Dobkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich artystów, którego prace znajdują się w zbiorach wszystkich polskich Muzeów Narodowych oraz w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

51

53

55

- Zdecydowaliśmy się stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze, przy równoczesnym zachowaniu artystycznej atmosfery otoczenia. Myślę, że ten cel udało nam się osiągnąć - przyznają zgodnie właściciele Restauracji, Aleksandra Furmankiewicz i Norbert Kabaczyński.

W menu oferowanym przez aleje3 znajdują się klasyczne dania kuchni wielu kultur z polskimi akcentami, m.in. arbuz z grilla z serem feta i octem balsamico czy mieszane liście sałat z dressingiem kozim na carpaccio z buraków. Szefowa kuchni, Iwona Mucha, dba o dopieszczenie kubków smakowych gości.

48

49

50

Restauracja aleje3, poza specjalnymi zestawami lunchowymi oraz daniami z karty, oferuje również organizację przyjęć prywatnych i biznesowych. Sąsiadujące z restauracją „Kino Muz” umożliwia wynajęcie od Muzeum Narodowego w Warszawie dodatkowej przestrzeni sali kinowej dla 182 widzów idealnej na potrzeby prezentacji czy wyświetlania filmów.

Sala główna restauracji ma 170 m² i pomieści do 300 osób. Latem na gości czeka dodatkowo przestronny ogródek o powierzchni 100 m², który dysponuje miejscami siedzącymi dla 100 osób.

34

35

36

38

39

40

43

44

46

47

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail