Rząd pracuje nad wydłużeniem ferii i wakacji
 


 polska

Rząd pracuje nad wydłużeniem ferii i wakacji

2020-11-20

Taką informację potwierdził w rozmowie z portalem Money.pl. odpowiedzialny za turystykę wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii - Andrzej Gut-Mostowy. Jak stwierdził, jeśli nie będzie dużego wzrostu zachorowań będzie takie rozwiązanie rekomendował. Wydłużenie ferii, przez np. podział na jeszcze więcej grup z innymi terminami ferii niż obecnie nie tylko wydłużyłoby sezon, ale miałoby również zmniejszyć możliwość zakażeń, przez rozluźnienie w kurortach zimowych.

ferie

Wiceszef MRPiT dodał ponadto, że podobne rozwiązanie mogłoby być zastosowane w przypadku wakacji. Andrzej Gut-Mostowy ma w najbliższym czasie rozmawiać na ten temat z szefem swojego resortu – wicepremierem Jarosławem Gowinem.

O wydłużeniu wakacji przez rozdzielenie ich na podobnie jak ferii na różne terminy dla różnych województwa wspominano od czasu do czasu. Z punktu widzenia branży turystycznej jest to na pewno rozwiązanie korzystne. Można sobie wyobrazić wydłużenie wysokiego sezonu z dwóch do czterech miesięcy (pierwsze grupy zaczynają z początkiem czerwca, ostatnie kończą na koniec września). Dotychczas jednak było ono odrzucane już na wstępie. Czy obecna sytuacja zmieni podejście? Trudno przewidzieć jak taka formuła zostanie przyjęta przez ogół rodziców. Niewątpliwie obecnie pomysł wydaje się bardziej zaawansowany niż był kiedykolwiek.


Polecamy
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail