Platinum Wines z największą na świecie francuską marką wina
 
 Platinum Wines z największą na świecie francuską marką wina

2021-01-14

 Wchodząca w skład JNT Group, spółka Platinum Wines z dniem 1 marca 2021 przejmuje na polskim rynku dystrybucję JP. Chenet, największej francuskiej marki wina. Firma planuje intensywną kampanię marketingową, dzięki której w ciągu najbliższych 2-3 lat zamierza potroić wartość sprzedaży JP. Chenet w Polsce.

JNT Group kontynuuje prace nad rozwijaniem kategorii win gronowych. Nowy rok rozpoczynamy intensywnie, bowiem nasza spółka Platinum Wines przejmuje dystrybucję jednej z najbardziej znanych na świecie marek wina. Dzięki JP. Chenet wzmocnimy na polskim rynku ofertę win francuskich – mówi Jakub Nowak, Prezes Zarządu JNT Group.

 JP. Chenet to największa marka we Francji oraz 9. wśród najsilniejszych marek wina na świecie. Według badania Wine Intelligence, przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie 20 tys. konsumentów na 20 głównych światowych rynkach wina, to jedna z najbardziej perspektywicznych i wpływowych marek światowych. To bardzo dynamiczny brand, obecny już w 173 krajach. Wino JP. Chenet produkowane jest z wyselekcjonowanych i kontrolowanych przez ekspertów upraw winogron, dzięki czemu od lat zdobywa liczne nagrody za jakość, a także za niepowtarzalny styl.

- Bardzo się cieszę  z tego przejęcia, ponieważ JP. Chenet to wielka marka, posiadająca ogromny potencjał, który zamierzamy aktywnie wykorzystać. Przejmujemy jej dystrybucję na polskim rynku, aby ją wzmocnić odpowiednimi działaniami marketingowymi. Promocję wspierać będzie znany ambasador, a nasz plan marketingowy obejmuje bardzo aktywną pracę  m.in. social media, współpracę z influencerami, PR oraz shoppermarketing. W efekcie wspólnie z producentem Les Grands Chais de France zamierzamy  w ciągu 2-3 lat potroić sprzedaż tej marki w Polsce – tłumaczy Witold Franczak, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny Platinum Wines.

Platinum Wines planuje rozszerzenie w Polsce marki o nowe warianty JP. Chenet Fashion, ICE oraz bezalkoholowe.


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail