Lavazza mianuje Marco Barbieri nowym Country Sales Managerem w Polsce
 


 

personalia

Lavazza mianuje Marco Barbieri nowym Country Sales Managerem w Polsce

2021-02-20

Lavazza mianowała nowego Country Sales Managera na Polskę: od 1 lutego stanowisko objął Marco Barbieri, były Dyrektor Marketingu dla Europy Wschodniej. Do tej pory pełnił funkcję szefa marketingu na Europę Wschodnią w Lavazza.

Marco Barbieri

Marco Barbieri, który od ponad dwóch lat pełnił swoją funkcję, miał już szansę zdobyć dogłębną wiedzę na temat polskiego rynku. Z radością więc zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania
i pracę nad rozwojem marki Lavazza w Polsce.

„To dla mnie wielki zaszczyt wejść w kolejny etap zawodowy razem z Lavazzą. W ciągu ostatnich lat miałem okazję poznać i dogłębnie zrozumieć zwyczaje kawowe w Polsce. Teraz, jako Country Sales Manager, będę nadal dawał z siebie wszystko, będąc zaangażowany w rozwój marki i jej pozycji na rynku, dbając o to by Polacy stale mogli doświadczać niezwykłych doznań prawdziwie włoskiej kawy”- mówi Marco Barbieri, Country Sales Manager w Lavazza.

Lavazza ma ambicję stać się najbardziej preferowaną międzynarodową marką kawy premium w Polsce, a ta nowa nominacja potwierdza kluczową rolę, jaką Polska odgrywa w strategii biznesowej firmy, również biorąc pod uwagę pasję, jaką Polacy darzą włoską tradycję i kulturę. Polski rynek zawsze oferował wiele możliwości, a Lavazza jest dumna z tego, że jest jednym z głównych graczy w segmencie kawy.

Ta pozytywna tendencja odbija się również na wynikach osiągniętych w ubiegłym roku. Chociaż rok 2020 był wyzwaniem dla życia Polaków i ich nawyków konsumpcyjnych, które radykalnie zmieniły się w związku z nowymi przepisami dotyczącymi przymusowej izolacji, kawa pozostała jednym
z preferowanych produktów dla wszystkich konsumentów, pozytywnie wpływając na sprzedaż Lavazzy. Dobre wyniki odnotowano szczególnie w kanałach internetowych, głównie na kanale dystrybutora marki na Allegro.

Jednocześnie, będąc głęboko świadoma wagi wspierania ludzkości, Lavazza odegrała w 2020 roku istotną rolę w pomaganiu lokalnym społecznościom podczas kryzysu Covid-19, przekazując kawę do polskich oddziałów medycznych. Aby dalej wspierać cele społeczne, marka w 2020 roku połączyła siły z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ogłaszając dwuletnią współpracę z WOŚP, mającą na celu zapewnienie wsparcia publicznej opieki zdrowotnej w Polsce, zakup najnowocześniejszego sprzętu dla polskich szpitali i przychodni oraz finansowanie programów medycznych i edukacyjnych.

Lavazza w Polsce

W Polsce Lavazza jest aktywna głównie w kategorii Roast&Ground – Palona&Mielona, gdzie jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się marek. Zwyczaje Polaków związane z piciem kawy ewoluują w kierunku podstawowej działalności Lavazzy, przy czym sektor R&G zajmuje największy udział w rynku i jest najszybciej rozwijającym się w porównaniu do całego rynku.

Scenariusz dotyczący kawy wciąż się zmienia i rozwija bardzo szybko, odzwierciedlając ogólny kontekst i dostosowując się do okoliczności, z nowymi trendami i podejściem do zakupów. Lavazza przywiązuje wielką wagę do trendów na rynku i stale bada preferencje i postawy konsumentów, aby dostarczać im najlepsze produkty i doznania kawowe.

Potwierdzając trend, który dominował w ostatnich latach, Polacy okazują się bardzo świadomi i wymagający: znający ceny i promocje, bardzo cenią sobie jakość, przywiązując dużą wagę do wyboru zdrowych produktów o wysokich standardach jakości i uwzględniających zrównoważone podejście do konsumpcji. Świadoma takich zachowań, Lavazza dokłada wszelkich starań, aby zapewnić prawdziwie włoską kawę coraz bardziej uważnym polskim konsumentom, nie rezygnując z jakości, innowacyjności i włoskości.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail