Działalność zaczęli w pandemii - dzisiaj są w gronie 100 najlepszych restauracji w Polsce
 
 


gastronomia

Działalność zaczęli w pandemii - dzisiaj są w gronie 100 najlepszych restauracji w Polsce

2021-02-26

Pandemia mocno uderzyła w branżę gastronomiczną, jednak w czasie, kiedy jedni walczyli o przetrwanie, inni dopiero się otwierali. Tak było z restauracją Morski Zając w Kuźnicy, którą otwarto na chwilę przed pierwszą falą koronawirusa. Jednak zaangażowanie, pasja i ciężka praca przyniosły miejscu sukces i poza umieszczeniem go na liście 100 najlepszych restauracji w Polsce, przyznano nagrodę 3 widelców. To niesamowite osiągnięcie biorąc pod uwagę wciąż trwającą pandemię na świecie. 

3widelce morski zajac

 22 lutego podano pełną listę 100 najlepszych restauracji w Polsce roku 2020. Nagrody rozdawane były w pięciu grupach: GRAND AWARD – 5 widelców, 4 widelce, 3 widelce, 2 widelce oraz 1 widelec. Im więcej widelców otrzymała restauracja, tym lepiej. Gala została przeniesiona z października ubiegłego roku, ale niestety nie mogła się odbyć nawet teraz przez panującą pandemię, a wyniki zostały podane online. „Nie była to łatwa decyzja. Od dawna nadawaliśmy rozmach temu wydarzeniu i na ten wyjątkowy wieczór czekali właściciele restauracji, szefowie kuchni oraz goście restauracji - entuzjaści wyśmienitej kuchni. Jednak zdrowie i dobre samopoczucie laureatów i gości zawsze były najważniejsze.” - mówi twórca przewodnika, Cezary Wołodko.

Pandemia mocno uderzyła w branżę gastronomiczną, jednak w czasie, kiedy jedni walczyli o przetrwanie, inni dopiero się otwierali. Tak było z restauracją Morski Zając w Kuźnicy, którą otwarto na chwilę przed pierwszą falą koronawirusa. Jednak zaangażowanie, pasja i ciężka praca przyniosły miejscu sukces i poza umieszczeniem go na liście 100 najlepszych restauracji w Polsce, przyznano nagrodę 3 widelców. To niesamowite osiągnięcie biorąc pod uwagę wciąż trwającą pandemię na świecie. „Nie ma słów, które mogłyby opisać to co teraz czujemy. Przy otwarciu restauracji byliśmy pełni obaw, jednak nadzieja na powodzenie nas nie zawiodła. Wysiłek włożony w przygotowanie do otwarcia tego miejsca nie poszedł na marne. W procesie tworzenia oddajemy całych siebie, przekazując w daniach naszą pasję i miłość do tego co robimy. Jednak miejsce, w którym teraz jesteśmy to również zasługa naszych gości. Otrzymujemy ogrom wsparcia, gdyby niecodziennie składane zamówienia nie byłoby nas tutaj. Dziękujemy!” - komentuje wyróżnienie Klaudia Świerczyńska, menadżer Morskiego Zająca.

Właściciele mogą pochwalić się nie jednym, a aż dwoma sukcesami! Poza nadmorskim lokalem, posiadają również restaurację Śląska Prohibicja w Katowicach, która także znajduje się na prestiżowej liście i otrzymała nagrodę 4 widelców. To już kolejne wyróżnienie tej restauracji, w zeszłym roku została ona nagrodzona 3 widelcami tym samym udowadniając, że żadna pandemia im nie straszna. O kolejnym osiągnięciu wypowiedziała się Aleksandra Mucha, dyrektor restauracji: „Nie spoczywamy na laurach, dla was i dzięki wam zmieniamy się na lepsze! To wy nas wspieracie i dajecie siły do działania. Takie wydarzenia to największe podziękowanie jakie możemy otrzymać. Wszystko co robimy wychodzi prosto z serca, dlatego jest dla nas tak wyjątkowe.”


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail