iCombi Pro firmy RATIONAL zdobywa nagrodę GOOD DESIGN za rok 2020
 
 


konkursy

iCombi Pro firmy RATIONAL zdobywa nagrodę GOOD DESIGN za rok 2020

2021-03-02

Urządzenie konwekcyjno-parowe iCombi Pro firmy RATIONAL zostało laureatem nagrody GOOD DESIGN za rok 2020, przyznanej za nowoczesny design, zawarte w urządzeniu nowe technologie, formę i funkcjonalność, użyteczność produktową, estetykę, wydajność energetyczną oraz przyjazność dla środowiska.

 GDA LOGOTYPE B W

Nagroda GOOD DESIGN, ustanowiona w 1950 roku w Chicago, jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych na świecie nagród za doskonałość designerską. Ta doroczna nagroda jest przyznawana przez Muzeum Architektury i Designu Athenaeum w Chicago, we współpracy z Europejskim Centrum Architektury Sztuki Designu i Studiów Miejskich, a zgłoszenia są oceniane przez złożone z ekspertów jury. W tym roku projektanci i producenci z całego świata zgłosili rekordową liczbę propozycji.

Urządzenie iCombi Pro firmy RATIONAL uhonorowano w kategorii „Kuchnia i wyposażenie” za smukły i atrakcyjny stalowo-szklany wygląd, zgodny z koncepcją nowoczesnych otwartych kuchni. Duży szklany front i jasne oświetlenie LED umożliwiają dobry widok tego, co znajduje się w środku pieca. Dla wygody użytkowania urządzenie posiada łatwo otwierane drzwiczki, które mają dużą, ergonomicznie ukształtowaną klamkę z wstawką ze stali nierdzewnej. Taką samą wstawkę ma pokrętło przy ekranie dotykowym. Znajdziemy ją także na innych urządzeniach firmy RATIONAL, co wizualnie upodabnia rodzinę produktów firmy. Komora urządzenia, wykonana bez ostrych krawędzi z najwyższej jakości materiałów, łatwo utrzymać ją w czystości i umożliwia uzyskanie perfekcyjnego stanu higienicznego. Duży dotykowy panel sterowania wyświetlający słowa napisane nowoczesną czcionką i wyraźnie widoczne obrazki, jest czytelny i łatwy w obsłudze. Linia iCombi Pro została wprowadzona na światowy rynek w okresie od maja do października 2020 roku.

„Główny cel każdego produktu RATIONAL jest taki sam: produkt musi zapewniać klientowi korzyść – mówi Peter Wiedemann, Dyrektor do spraw Technicznych w firmie RATIONAL. – iCombi Pro pokazuje, że system do przyrządzania potraw może być równocześnie technicznie zaawansowany, jak i estetyczny. Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tego wyjątkowego wyróżnienia, stanowiącego wyraz uznania dla innowacji i myśli designerskiej, zawartych w naszym produkcie”.

 

Od siedemdziesięciu lat nagrodą GOOD DESIGN wyróżnia się wiodącę i najlepsze produkty współczesnego designu z całego świata. Firma RATIONAL dołącza do wybitnej klasy darzonych szacunkiem marek, znanych z innowacyjności, designu i komercyjnego sukcesu. Do nagrodzonych w 2020 roku firm należą wizjonerscy liderzy rynku, tacy jak Alessi SpA, Braun AG, Google Inc., Nissan i Peloton. Nagradzane są różnorodne produkty od Boeinga 787 Dreamlinera i statku kosmicznego NASA po spinacz do papieru – każdy z nich był jednak przykładem produktu łączącego wybitną doskonałość designerską z niezrównaną funkcjonalnością.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail