Kuchnia roślinna od kuchni – marcowa Akademia RoślinnieJemy powraca
 
 


dzieje się

Kuchnia roślinna od kuchni – marcowa Akademia RoślinnieJemy powraca

2021-03-02

Ruszyła kolejna edycja marcowej Akademii online od RoślinnieJemy. Pierwsza wielka lekcja kuchni roślinnej zaczęła się 1 marca o godzinie 12:00 na kanale YouTube RoślinnieJemy. Od tego momentu, przez cały miesiąc będą odbywać się kolejne wydarzenia, które pozwolą każdemu chętnemu na zgłębienie tajników diety roślinnej i używanych w niej produktów. Webinary poprowadzą m.in. ambasadorzy i ambasadorki projektu Chefs for Change.

lekcja 19 of 51

Wydarzenie inicjujące całą marcową akcję nosiło nazwę „Gastronomik na YouTube” i miało na celu przybliżenie tematu kuchni roślinnej uczniom szkół gastronomicznych oraz wszystkim innym głodnym merytorycznej i praktycznej wiedzy. Prowadzącymi były ambasadorki i ambasadorzy projektu Chefs for Change, czyli szefowie kuchni zaangażowani w promowanie zmiany żywienia na bardziej roślinne – Dominika Targosz, Grzegorz Łapanowski, Maria Przybyszewska, Patryk Szczepański oraz dr. hab. prof. UMK Jarosław Dumanowski. Frekwencja była bardzo zadowalająca - w lekcji wzięło udział około 550 uczniów i widzów, z prawie 50 szkół. Zapis z transmisji można obejrzeć na YouTube RoślinnieJemy.

- Wiemy, że nauczycielom i uczniom trudno jest trwać tyle miesięcy w pandemicznym systemie nauczania. Jednocześnie w programie szkół gastronomicznych ciągle brakuje tematu kuchni roślinnej. To wspaniałe, że mimo ogromnego kryzysu w branży znaleźli się ludzie, którzy chcą podzielić się za darmo swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie – mówi Weronika Pochylska z RoślinnieJemy.

Przez cały marzec w formie online będą odbywać się kolejne wydarzenia spod znaku Akademii RoślinnieJemy. Organizatorzy zapewniają, że w tej edycji webinary skupią się na zróżnicowanych blokach tematycznych – od marketingowych zagadek roślinnego biznesu, do bardziej lifestylowych spotkań. Każde z nich będzie prowadzone przez specjalistki i specjalistów posiadających rzetelną wiedzę i doświadczenie w danym temacie. Webinary kierowane będą nie tylko do przedsiębiorców i przedsiębiorczyń branży gastronomicznej, ale również do wszystkich zainteresowanych roślinnym jedzeniem. Dlatego RoślinnieJemy zachęca każdego do wzięcia udziału i pozyskania nowej wiedzy!


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail