Nieoficjalne: ogródki restauracyjne będą mogły wznowić działalność po świętach
 
 


koronawirus

Nieoficjalne: ogródki restauracyjne będą mogły wznowić działalność po świętach

2021-03-04

Ministerstwo Rozwoju, a także Ministerstwo Zdrowia przychylają się ku stanowisku, by po świętach wielkanocnych zezwolić na otwarcie ogródków kawiarnianych i restauracyjnych - wynika z nieoficjalnych informacji RMF. 

table 5265185 640

Oczywiście decyzja ta warunkowana jest ilością nowych zakażeń, a informacja o możliwości wznowienia działalności kawiarnianych i restauracyjnych ogródków ma być sygnałem, że do Wielkanocy nie ma co liczyć na znoszenie obostrzeń.

Jak wynika z rządowych prognoz, w marcu czekać ma nas kulminacja trzeciej fali koronawirusa. Jeżeli nie dojdzie do radykalnego pogorszenia sytuacji, to po świętach możliwe będzie poluzowanie obostrzeń.

Podobną opinię w programie WP "Tłit" wyraził dziś minister zdrowia Adam Niedzielski, który powiedział, że tegoroczne święta będą podobne do ubiegłorocznych, ale zaraz po nich jeśli nie dojdzie do wzrostu zakażeń, rząd przewiduje luzowanie koronawirusowych restrykcji.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail