Bony żywnościowe szansą dla gastronomii? Rząd rozważa ich wprowadzenie
 
 Bony żywnościowe szansą dla gastronomii? Rząd rozważa ich wprowadzenie

Wprowadzenie bonów żywnościowych, które mogliby wykorzystywać pracownicy w lokalach gastronomicznych, rozważa rząd. Ma to wspomóc zamkniętą od miesięcy gastronomię. Pomysł ten od kilku miesięcy próbowała przeforsować Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Rząd rozważa wprowadzenie bonów żywnościowych, którymi byłoby można płacić w lokalach gastronomicznych. Mieliby je rozdawać swoim pracownikom przedsiębiorcy. Część ich wartości miałoby dopłacać państwo. W efekcie pracownicy otrzymaliby np. 200-300 zł, które można by wykorzystać, zamawiając posiłki na wynos w dowolnej restauracji – donosi portal RMF FM. Bony pracownicze nie są nowym pomysłem.

Już w grudniu Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zwracała uwagę, że wprowadzenie zwolnionych z PIT i ZUS bonów o wartości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników – finansowanych dobrowolnie przez pracodawcę – uratowałoby polską gastronomię i rolnictwo w trudnym okresie pandemii. Rolnicy mogliby liczyć na 560 mln zł przychodów rocznie i 7 tys....


Restauracja 1/2021, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail