Jak sobie radzi gastronomia w Polsce rok po wybuchu pandemii? Raport Briefly
 
 

Jak sobie radzi gastronomia w Polsce rok po wybuchu pandemii? Raport Briefly

Minął rok od wybuchu pandemii w Polsce i bardzo trudny czas dla gastronomii. Prawie połowa lokali z szeroko rozumianej branży gastronomicznej i eventowej zawiesiła działalność lub została zlikwidowana.

Na początku marca 2021 r. – do momentu ponownego lockdownu widoczny był wyraźny podział na trzy segmenty w szeroko pojętej branży HoReCa i eventowej: restauracje i kawiarnie – większość (60 proc.) działała na wynos, kluby i przestrzenie eventowe – większość (70 proc.) zawiesiła działalność, hotele – większość (84 proc.) działała zgodnie z reżimem sanitarnym. W czym zatem upatrywać nadziei? – Polacy są spragnieni wyjścia z domów i ponownego otwarcia lokali rozrywkowych. W ciągu minionych 12 miesięcy restauracje i kluby opublikowały najpopularniejsze posty w mediach społecznościowych w maju 2020 r., gdy informowały o otwarciu po pierwszym lockdownie. Lokale otrzymują pozytywne sygnały od klientów i bardzo liczą na „popyt odroczony” – komentuje Tomasz Szczęśniak, współzałożyciel i prezes portalu Briefly, który stworzył raport o stanie polskiej gastronomii na podstawie przeprowadzonych badań rynku. Zebrano informacje na temat 430 lokali gastronomicznych i eventowych. W raporcie posłużono się także informacjami z mediów społecznościowych i stron internetowych analizowanych obiektów, wypowiedziami przedstawicieli lokali oraz statystykami portalu Briefly – wyszukiwarki i platformy do rezerwacji lokali na imprezy okolicznościowe. 

rs 2020 06cd 01

 

Trudny czas dla...


Restauracja 1/2021, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail