Trendy w projektowaniu 2021 i ich wpływ na porcelanę
 
 Trendy w projektowaniu 2021 i ich wpływ na porcelanę

Inspiracja środowiskiem naturalnym, powrót stylu art déco i dwie wiodące barwy: żółta i szara. Tegoroczne trendy wykraczają daleko poza schematy i pozwalają wypłynąć na szerokie wody designu artystom oraz ich odbiorcom. Znajdują swoje ujście w modzie, architekturze i sztuce, jaką jest projektowanie i produkcja doskonałej jakości porcelany. Jakie fasony i dekoracje są trendem w tym sezonie?

rs 2020 06cd 39

W 2021 r., zgodnie z trendem slow life, chcemy zwolnić i żyć nieśpiesznie. Jesteśmy bardziej uważni na piękno i jakość tego, czym się otaczamy. Sięgamy do przeszłości, aby kreować przyszłość. Z uwagą spoglądamy na nasze dziedzictwo i zdobycze kulturowe. Odkurzamy stare pamiątki i uciekamy do czasów prostszego życia. Doceniamy spuściznę po naszych przodkach. 

Powrót rzemiosła

Szeroko pojęty design chłonie obecne nastroje społeczne i wyraża je poprzez obowiązujące i dostosowane do obecnego świata trendy. Jednym z nich jest powrót rzemiosła z czasów, kiedy artyści starali się oczarowywać innych i bawili się swoimi projektami. Nie inaczej jest w przypadku porcelany. Kultowe kolekcje przekazywane są z pokolenia na pokolenie, w rodzinnym kredensie zajmują honorowe miejsce. Przykładem zestawu, który gości na polskich stołach od dekad, jest Iwona Złota Róża marki Chodzież. Kto bowiem nie zna charakterystycznej dekoracji w czerwono-zielone róże i zdobień w postaci wysokokaratowego złota? 

Art déco w roli głównej

W 2021 r....Mariusz Dydjow

Restauracja 1/2021, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail