AmRest z dobrym początkiem
 


 


AmRest z dobrym początkiem

2015-05-14

W tym roku AmRest otworzył piętnaście nowych restauracji i ma ich dzisiaj w portfolio 818. Spółka ma zamiar otworzyć sto nowych punktów brutto, czyli planuje kilka zamknięć.

pws-2015-04z-29

Wzrost przychodów w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 11,3 procent do 750,4 milionów złotych. – Szczególnie warte podkreślenia są stabilne trendy LFL w każdej z marek dwóch największych dywizji Grupy AmRest – Europie Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii, gdzie wyraźna poprawa sytuacji ogólnogospodarczej przyczyniła się do wzrostu konsumpcji prywatnej oraz częstszych wizyt gości w naszych restauracjach – powiedział Henry McGovern, przewodniczący Rady Nadzorczej AmRest. – EBITDA za pierwszy kwartał tego roku wyniosła 96 milionów złotych i była o ponad 30 procent wyższa niż w roku ubiegłym.

Takie wyniki spółka uzyskała dzięki sprzyjającym w naszym regionie warunkom, które pomogły obniżyć koszty sprzedaży i wygenerować oszczędności w obszarach kosztów ogólnego zarządu oraz bezpośrednich wydatków restauracyjnych. Marża EBITDA w pierwszym kwartale tego roku wyniosła 13,8 procent i była o jeden punkt procentowy wyższa, niż przed rokiem.

Spółka uniknęła także problemu w Rosji. – Tamtejsze wyniki za pierwszy kwartał tego roku okazały się być lepsze niż przewidywaliśmy – mówi Henry McGovern. – Mieliśmy 35 procntowy przyrost przychodów w walucie lokalnej dzięki dużej liczby otwarć i utrzymyjącym się dwucyfrowym wzrostom LFL. Dzięki naszym krokom, które zminimalizowały skutki rosnącej infalcji i osłabiającego się rubla utrzymaliśmy marżę EBITDA na zeszłorocznym poziomie 10,3 procent.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail