Ofka Piechniczek, restauracje Śląska Prohibicja z Katowic i Morski Zając z Kuźnicy: Nasi goście nie wyobrażają sobie, aby ich ulubione restauracje mogły przestać istnieć
 
 
koronawirus

Ofka Piechniczek, restauracje Śląska Prohibicja z Katowic i Morski Zając z Kuźnicy: Nasi goście nie wyobrażają sobie, aby ich ulubione restauracje mogły przestać istnieć

2021-04-23

 

rs 2020 06cd 11Chyba nikt nie przypuszczał, że rok 2020 przyniesie tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji, wyzwań i problemów. Odkąd 4 marca w naszym kraju stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa, nasze myślenie, zachowania, styl życia i pracy uległy całkowitemu przeobrażeniu. Noszenie maseczek, obowiązkowa dezynfekcja, praca w tzw. reżimie sanitarnym, a w końcu rygorystyczne ograniczenia działalności placówek handlowo-usługowych doprowadziły do tego, że nastroje społeczne podupadły. Jedni zostali zmuszeni do zawieszenia lub zamknięcia działalności, inni dalej walczą. W 2021 r. zespoły naszych dwóch restauracji oddalonych od siebie o prawie 600 km wciąż nie poddają się i w dalszym ciągu proponują rozwiązania, które pozwalają przetrwać te niepewne czasy.

 

Nie ukrywamy – jest ciężko i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie coś się miało zmienić, ale wierzymy, że ta sytuacja wreszcie się skończy. Śląska Prohibicja to kultowa restauracja w katowickim Nikiszowcu, która dotychczas oprócz pysznej kuchni słynęła z szerokiej oferty kulturalnej. Spotkania, koncerty, uczestnictwo w wielkich wydarzeniach, takich jak Industriada czy jarmarki, pozwalały na prężne działanie lokalu. Obecnie działamy tylko na wynos, co znacznie uszczupla nasze możliwości. Nie zwalniamy jednak tempa. W zeszłym roku dużą popularnością cieszyły się nasze propozycje zestawów wielkanocnych i bożonarodzeniowych, które można było zamawiać przez specjalny sklep internetowy. Cały czas udostępnialiśmy także możliwość nabycia naszych delikatesów i przetworów. Kierując się intuicją i doświadczeniem, w nowym roku kontynuujemy sprzedaż internetową naszych dań i wyrobów z możliwością bezpiecznej dostawy. Już w lutym nasi goście mogli zamawiać pyszne pączki oraz dania na walentynki. Teraz ruszyliśmy z ofertą sprzedaży tradycyjnych potraw wielkanocnych. Wykorzystując czas, w którym restauracje nie mogą przyjmować gości, organizujemy również szkolenia wyjazdowe dla pracowników. W Morskim Zającu, czyli naszym całorocznym koncepcie usytuowanym nad morzem, również stawiamy na promocję oferty na wynos. Obecnie nasi goście mogą dokonywać wyboru swoich ulubionych przysmaków z puli dań inspirowanych kuchnią polską i śródziemnomorską. Oferta jest także dostępna online. Oczywiście pamiętaliśmy także o zeszłorocznych świętach oraz o tegorocznym tłustym czwartku i walentynkach. W nowym roku największym wyzwaniem jest utrzymanie takiego poziomu sprzedaży, by zachować rentowność naszych lokali. Wiemy, że nasi goście nie wyobrażają sobie, aby ich ulubione restauracje mogły przestać istnieć. Będziemy o to walczyć. Sukcesy? Myślimy, że największym sukcesem jest to, że realizujemy nasze kreatywne pomysły, a one ciągle zyskują wielbicieli. Pod koniec zeszłego roku Śląska Prohibicja obchodziła trzecie urodziny i udało nam się zrealizować marzenie o autorskiej książce kucharskiej. Niedługo będziemy także świętować rok istnienia Morskiego Zająca. Jeśli pandemia spowolni, a obostrzenia zostaną złagodzone, pragniemy w końcu odetchnąć pełną piersią i mieć możliwość zaproszenia gości do środka. Chcemy organizować eventy, koncerty, wesela oraz uczestniczyć w ważnych lokalnych wydarzeniach. Może w końcu uda się zdjąć te okropne maski i ponownie zobaczyć szczere uśmiechy? Mamy taką nadzieję.

Pełen raport z branży gastronomicznej "Rok w całkiem innej rzeczywistości" przeczytasz w najnowszym wydaniu czasopisma "Restauracja". 

Prenumeratę czasopisma można zamówić TUTAJ
Czasopismo dostępne jest także w najlepszych salonach Empik na terenie całej Polski

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail