Długo oczekiwane otwarcie gastronomii. 15 maja rusza w ogródkach, a 29 maja również we wnętrzach
 
 Długo oczekiwane otwarcie gastronomii. 15 maja rusza w ogródkach, a 29 maja również we wnętrzach

2021-04-28

8 maja powrót działalności hoteli z obłożeniem do 50 proc., bez restauracji i basenów, 15 maja otwarte zostaną restauracje i kawiarnie – na razie w ogródkach. Będzie też można organizować komunie do 25 osób. Od tego dnia przestanie też obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, 29 maja usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również wewnątrz, imprezy do 50 osób, wtedy otwarte też zostaną siłownie i fitness – ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji dotyczącej odmrażania gospodarki po przejściu trzeciej fali pandemii.

15 maja 1 1024x576
Od 1 maja obowiązywać będą jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju. - Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża. Grupy łagodzenia zasad będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym. To tempo jest potrzebne, żeby obserwować efekty - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 1 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu – max. do 50 osób. oraz kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży – max. 50 proc. obłożenia

Od 4 maja do działalności powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i sklepy meblowe, a także galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym - wszystkie z limitem 1 os. / 15 m kw. Do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Od 15 maja dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócą do szkół w trybie hybrydowym. Od tego dnia można będzie organizować imprezy okolicznościowe - wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób. Otwarte też zostaną stadiony - do 25 proc. publiczności. Zniesiony też będzie nakaz noszenia maseczek na zewnątrz jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15.

29 maja 1024x576

Od 29 maja będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Zwiększony zostanie limit uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarte siłownie i kluby fitness.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail