Burger King i McDonald’s ze wspólną ofertą?
 

 


Burger King i McDonald’s ze wspólną ofertą?

2015-09-02

Burger King zaproponował firmie McDonald’s przygotowanie wspólnej kanapki z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju. Odpowiedź nie daje jednak nadziei na powstanie McWhoppera.

mcwhopper

W liście otwartym, skierowanym do konkurencyjnego McDonald’sa i opublikowanym 26 sierpnia w „The New York Timesie” oraz „Chicago Tribune”, firma Burger King poinformowała o pomyśle stworzenia wspólnej kanapki. Miałaby ona uświetnić obchodzony 21 września Międzynarodowy Dzień Pokoju. Uruchomiła również dedykowaną stronę www.mcwhopper.com.

https://www.youtube.com/watch?v=e01a4-ClcTs

McWhopper jednak nie powstanie. McDonald’s odrzucił zaproszenie, delikatnie odbijając marketingową piłeczkę. Poinformował o tym na Facebooku Steve Easterbrook, CEO firmy. Przekonuje, że konkurowanie na poziomie oferty jest lepsze, a jednocześnie – firmy zrobić mogą wspólnie coś „poważniejszego”.

McDonalds odpowiedz

Delikatne „przepychanki” obu firm rozważać trzeba jedynie w kontekście wizerunkowym i promocyjnym. Mamy wrażenie, że energia przeznaczona na ten pomysł mogła zostać spożytkowana na nieco przydatniejszą sprawę…

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail