Postaw na ogródek
 


 


Postaw na ogródek

Ogródek restauracyjny ma potencjał! Jeśli jest dobrze zorganizowany, umeblowany i wyposażony, a jego wygląd zachęca do spędzenia czasu. Wiemy to nie od dziś, ale w czasach pandemii miejsce to nabrało szczególnego znaczenia, bo to od niego zaczyna się otwieranie gastronomii na gości. Wszystko wskazuje też na to, że będzie to najważniejsze pomieszczenie waszego lokalu aż do pierwszych mrozów.

rs 2021 05cd 14

Meble z sieciówki? Plastikowe krzesła i stoliki? Zaniedbane kwiaty? Absolutnie koniec z tym! Otwarcie restauracji, w tym ich ogródków, to moment, w którym ładny, klimatyczny ogródek staje się zagadnieniem wygrał/przegrał restauracji. O czym zatem warto pamiętać, tworząc miejsce spotkań na zewnątrz? 

Instagram ma moc

Tak, to miejsce należy potraktować jako jedno z podstawowych źródeł inspiracji w poszukiwaniu tego, co możecie zrobić we własnym ogródku, chociażby najmniejszym. Podobnie jest z wieloma grupami na Facebooku, na których warto pytać np. o ceny i propozycje tworzenia wyjątkowych mebli ogrodowych oraz dodatków, dzięki którym wasze miejsce naprawdę się wyróżni. 

Zieleń górą

Miejsce posiłku musi stać się enklawą nawet w środku miasta, dlatego należy zainwestować w rośliny, które stworzą doskonały klimat, ale również utrzymają się w różnych warunkach pogodowych – warto tu zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zajmują się zielenią, by inwestycja nie poszła na marne po dużym słońcu lub większym deszczu. 

Oświetlenie tworzy klimat

Girlandy z lampkami w ogrodzie to już obecnie must have, ale trzeba pomyśleć o czymś, co was wyróżni – dodatkowe świeczniki lub lampki na każdym stoliku, podświetlenia wybranej ściany czy miejsca z logo. Zmienne kolorystycznie oświetlenie tworzące różne klimaty w wybranych porach wieczoru czy tygodnia dodatkowo podniesie konkurencyjność restauracyjnego ogródka.

Ogródkowe menu

Równie ciekawym sposobem na promocję i zachęcenie do odwiedzin naszego restauracyjnego ogródka może być specjalne ogródkowe menu, które będzie obowiązywać wyłącznie na zewnątrz. Bo to przecież właśnie w waszej przestrzeni goście odpoczną i spróbują czegoś, czego wcześniej nie mieli okazji zamówić w waszym lokalu. 

Mikrogadżety...Anna Dębska

Restauracja 2/2021, TEMAT NUMERU
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail