Jak być dobrym liderem?
 


 


Jak być dobrym liderem?

Jak prowadzić biznes, gdy miejsce zysków zajęły straty? Jak motywować pracowników, ale też samego siebie, aby osiągać cele pomimo przeszkód? Wreszcie – co robić, aby zespół, którym zarządzasz, zrobił dla twojej restauracji wszystko, co w jego mocy?

rs 2021 05cd 17

Jakie cechy powinien posiadać lider, który przeprowadzi zespół swojej restauracji przez trudny czas, w jakim się znajdujemy? Na początku trzeba powiedzieć jasno, że nie ma prostego przepisu, aby stać się dobrym liderem. Nikt się nim nie rodzi, tak samo jak nikt nie rodzi się znakomitym szefem kuchni. Do jednego i drugiego dochodzi się latami ćwiczeń, ciężką pracą, czasem popełnionymi błędami, a w przypadku kulinarnym – nieudanymi potrawami. Mam nadzieję, że te kilka myśli opartych na mojej wieloletniej pracy z liderami pomogą odnaleźć motywację i podpowiedzą, jak inspirować zespół, aby przetrwać trudny czas. 

Prowadź otwartą komunikację

Zagraniczni restauratorzy dotknięci pandemią, z którymi w ostatnim czasie się kontaktowałem, powtarzali w każdej rozmowie, że najważniejsza w pracy zespołowej jest przejrzystość komunikacji. Dobry lider jasno komunikuje cele i sytuację, w jakiej znajduje się zespół. Nawet najgorsza informacja jest lepsza niż jej brak. Jeżeli czegoś nie wiesz czy nie jesteś pewien, powiedz o tym swoim podwładnym. Inaczej będą pojawiały się niedomówienia i insynuacje. 90 proc. pracowników oczekuje transparentnej i szczerej komunikacji w czasie pandemii, ale tylko 20 proc. badanych uznało, że taka właśnie jest wymiana informacji w ich firmie – podali twórcy zeszłorocznego raportu „Komunikacja firmowa w trakcie pandemii”, Great Digital i Bee Different. 

Buduj relacje ze swoim zespołem

Pracownicy są najcenniejszymi składnikami twojej restauracji. Każdy z nich „dodaje jej smaku”. Nawet najlepszy pomysł, prestiżowa lokalizacja, szczegółowo rozplanowane działania marketingowe nie sprawdzą się, jeżeli nie będziesz posiadał zgranego zespołu. Koniecznością stały się...Piotr Gąsiorowski

Restauracja 2/2021, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail