Ważny składnik dania
 
 Ważny składnik dania

Dlaczego porcelana to najlepszy wybór, na co zwrócić uwagę, wybierając serwis do restauracji lub hotelu, i czy kolor talerza ma znaczenie?

rs 2021 05cd 21

Pięknie podane danie działa na nasze zmysły i nadaje jedzeniu specjalny wymiar. Mózg w mgnieniu oka dokonuje oceny i pobudza lub osłabia apetyt. Ogromny wpływ ma tu również sam talerz. Nawet proste, zwykłe potrawy, estetycznie udekorowane i podane na eleganckim serwisie, będą wyglądały zdecydowanie bardziej apetycznie. Z badań przeprowadzonych przez profesora Charlesa Spence’a, psychologa z uniwersytetu w Oksfordzie i autora nowej dziedziny wiedzy – gastrofizyki, wynika, że jedzenie najlepiej podawać na białych talerzach, a orzeźwiające napoje – w niebieskich szklankach. Obecne trendy wskazują, że porcelana, niegdyś zarezerwowana dla elit i na specjalne okazje, dziś doceniana jest w codziennym użytkowaniu. Lubimy, gdy nasze posiłki podane są na nowoczesnych i funkcjonalnych zastawach. Współczesne pokolenie lubi otaczać się ładnymi rzeczami. Porcelana jest ponadczasowa, a jej obecny design trafia w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników kulinariów. Sprawia, że zwykła kawa czy codzienny obiad nabiera niepowtarzalnego smaku. Eleganckie zastawy to również domena restauracji. Zarówno te bardziej, jak i mniej wykwintne wybierają porcelanę – ze względu na wygląd, ale również na jej właściwości. 

Porcelana do zadań specjalnych

Wybór odpowiedniej zastawy nie jest łatwy. W branży HoReCa jest on o tyle ważny, że w restauracjach i hotelach posiłki są spożywane z ponadprzeciętną częstotliwością. Naczynia są eksploatowane, myte w wysokich temperaturach, zmywarkach i wyparzarkach. Są również poddawane działaniu środków chemicznych i muszą być w 100 proc. higieniczne. Tu najważniejsza jest jakość, a tę może zapewnić tylko porcelana – symbol piękna i estetyki. Jest...Mieszko Starecki

Restauracja 2/2021, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail