Dieta pudełkowa
 
 


trendy

Dieta pudełkowa

2021-06-21

flat lay arrangement with salad box sauce

Co trzeci ankietowany polski respondent przyznaje, że interesował się dietami pudełkowymi, ale z nich nie skorzystał. Nieco ponad jedna czwarta badanych zna diety pudełkowe tylko ze słyszenia.31% respondentów posiada doświadczenia w korzystaniu z diet pudełkowych lub chce skorzystać z niej w przyszłości  - wynika z badania ABR SESTA i Fitness Catering.

37% aktywnych zawodowo Polaków stosuje jakąś dietę, najczęściej lekkostrawną. 51% interesuje się dietami i zdrowym odżywianiem (51%) oraz stara się kupować tylko zdrowe produkty spożywcze (50%) – tak wynika z badania ABR SESTA i Fitness Catering. Samodzielne przygotowywanie posiłków, jedzenie kilku porcji warzyw i owoców dziennie oraz ograniczanie spożycia słodkich i gazowanych napojów – to zdaniem Polaków podstawa zdrowego odżywiania.
Większość badanych przyrządza posiłki samodzielnie, jednak co trzeci przyznaje, że zamawia jedzenie do domu, a co piąty – że do biura. Widoczne są też różnice między kobietami a mężczyznami. Kobiety częściej niż mężczyźni przygotowują posiłki samodzielnie w domu (90% a mężczyźni 79%), częściej też kupują coś gotowego w drodze, np. kanapkę czy sałatkę (34% versus 21%). Mężczyźni z kolei częściej przyrządzają posiłki wspólnie z innym domownikiem (29% versus 23%), dwukrotnie częściej też przyznają, że inny domownik dla nich gotuje (29% versus 15%). Kobiety natomiast dwukrotnie częściej korzystają z diet pudełkowych (11% versus 8%).
Polacy pytani o dietę pudełkową, podkreślają, że najważniejsze, ich zdaniem, zalety tej metody, to na pierwszym miejscu oszczędność czasu, na drugim zaś różnorodność posiłków oraz wygoda. Badanie zostało zrealizowane przez ABR SESTA techniką CAWI (ankiety online) na próbie aktywnych zawodowo Polaków mieszkających w miastach i wsiach zlokalizowanych w odległości do 20 km od dużego miast, co pozwala na wnioskowanie przy poziomie ufności 0,95 i błędzie maksymalnym 3%


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail