Jak skutecznie sprzedawać w social mediach
 
 Jak skutecznie sprzedawać w social mediach

Czy social media to dobre narzędzie sprzedaży? W jaki sposób komunikować się z gośćmi, aby chętniej odwiedzali restaurację i/lub częściej zamawiali jedzenie z dowozem? O czym NIE można zapominać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym tekście.

rs 2021 06Zd 19

O tym, że social media to doskonałe narzędzie sprzedażowe, napisano już wiele. Jednak jest jedna sprawa, o której wielu zapomina – każda branża rządzi się swoimi prawami i w każdej branży komunikacja wygląda nieco inaczej. A jeśli mowa o komunikacji, to także o sprzedaży, czyli elemencie, o którym żaden człowiek zajmujący się social mediami nie może zapominać. 

Zacznijmy od konkretnych danych

Według raportu Hootsuite z 2021 r.: – z internetu w Polsce korzysta aż 31,97 mln osób, a więc 84,5 proc. całkowitej populacji; – do ulubionych platform Polaków należą Google, Facebook i YouTube; wśród mediów społecznościowych prym wiedzie YouTube, z którego korzysta 92,8 proc. użytkowników, za nim jest Facebook (89,2 proc.), komunikator Facebooka – Messenger (76,5 proc.) i Instagram (60,6 proc.); – aż 96,6 proc. użytkowników korzysta z Facebooka na swoim urządzeniu mobilnym. Tylko na komputerze stacjonarnym aplikacji używa zaledwie 3,4 proc., a wyłącznie aplikacji na smartfonie – 51,1 proc. Z serwisu zarówno z poziomu smartfona/tabletu, jak i komputera korzysta zaś 45,5 proc.Ponadto według badań Reuters Institute for Study of Journalism na Oxford University media społecznościowe cieszą się największym zaufaniem pod względem rzetelnych i sprawdzonych informacji. Na pierwszym miejscu jest Facebook. Aż 36 proc. respondentów wskazuje tę platformę jako pierwsze źródło szukania informacji. Instagram także zajął miejsce na podium – 11 proc. respondentów właśnie tam szuka inspiracji i ciekawych informacji. Dane te pokazują, że ludzie bardzo ufają temu, co widzą w mediach...Magda Malutko

Restauracja 3/2021, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail