Winne historie. Dwóch na jednego
 
 Winne historie. Dwóch na jednego

Było ich dwóch. Ubrani jak przystoi na elegancką restaurację w pięciogwiazdkowym hotelu. Dłuższą chwilę siłowali się, by otworzyć jedną butelkę szampana. Korek nie chciał puścić. W końcu użyli jakichś sobie tylko znanych narzędzi, w sali dał się słyszeć charakterystyczny odgłos odkorkowywanego szampana i już po chwili mogliśmy się cieszyć lekko słodkawym, za to mocno gazowanym trunkiem. Słowa „cieszyć” i „szampana” zostały tu użyte nieco przesadnie. No bo jaką wielką radość można przeżywać, pijąc półsłodkie Sowietskoje Szampanskoje?

rs 2021 06Zd 24

Ale rok był 1992 i tylko takimi bąbelkami dysponowali w sławnym sopockim Grand Hotelu, a trzeba było uczcić poważny, właśnie podpisany kontrakt z Hiszpanami. Ja bym nigdy tego nie zamówił, ale oni się uparli. Prawdziwi Katalończycy, którzy byli naszymi gośćmi, piją cavę do wszystkiego, co się da, zaczynając od śniadania, poprzez aperitif, na popijaniu kolacji kończąc. W czasie tej kolacji zakiełkował też pomysł, by sprowadzić do Polski trochę dobrego musującego wina, co w efekcie...Paweł Gąsiorek

Restauracja 3/2021, SAŁATKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail