RECEPTA NA SUKCES czyli 10 prostych prawd
 

 RECEPTA NA SUKCES czyli 10 prostych prawd

Biznes gastronomiczny ma swoją specyfikę, której  należy koniecznie przestrzegać. To najprostsza  metoda, by sięgnąć po powodzenie
Dlaczego to ważne?

Dlatego, że sporo początkujących w nowym dla siebie biznesie właścicieli i menedżerów nie uznaje za stosowane poznać specyfiki tej branży, uznając iż doświadczenie z innych miejsc pracy, w których odnosili sukcesy, zapewni im je również i tutaj. I to jest pierwszy krok do porażki, gdyż w gastronomii punkty newralgiczne kryją się gdzie indziej. Poniżej – krótki przewodnik, jak uniknąć katastrofy na początku kariery restauratora.
LICZ PIENIĄDZE
Częstą przyczyną katastrofy w biznesie gastronomicznym jest brak odpowiedniego kapitału. Powodem jest zazwyczaj albo zbyt oszczędnie planowanie wydatków, albo wydatki zupełnie nieoczekiwane. Problemy tego rodzaju można ograniczyć gromadząc kapitał o 20 procent większy od zakładanych kosztów lub tworząc rezerwę w wysokości rocznego wynajmu lokalu.

 

PLANUJ I PANUJ
Zakładanie porażki planów związanych z otwarciem restauracji to planowanie porażki. Jeżeli nie wiesz dokładnie, dokąd zmierzasz, co chcesz osiągnąć i jaki jest twój cel – możesz dotrzeć wszędzie, ale jest raczej pewne, że dotrzesz nigdzie!

 

SZUKAJ DOŚWIADCZONYCH LUDZI
Potrzebujesz pracowników z doświadczeniem w branży...

Restauracja 2/2012, ZARZĄDZANIE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail