Zamiennik kurczaka od Beyond Meat
 


 

innowacje

Zamiennik kurczaka od Beyond Meat

2021-07-30

Marka Beyond Meat wprowadza na rynek nowy produkt, tym razem zamiennik kurczaka. Znany producent zamienników mięsa wszedł z nowym produktem do 400 restauracji w Stanach Zjednoczonych. 

Blog Header FSBeyondChicken US 1920x1080 V1

Beyond Meat Chicken Tenders to "panierowane wegaskie poldwiczki z kurczaka". Produkt, został skomponowany z bobu i zielonego groszku, zawiera 14 gramów białka na porcji - jak podaje producent - o 40 proc. mniej tłuszczów nasyconych nitypowy smaony kurczak serwowany w USA. Firma podkreśla, że w testach konsumenckich produkt uzyskał taką samą ocenę pod względem ogólnego smaku, jak mięso z kurczaka na bazie zwierząt. Chicken Tenders można podawać jako przystawkę, dodawać do sałatek czy kanapek. 

Rynkowa premiera  Beyond Meat Chicken Tenders to akurat moment, gdy w Stanach Zjednoczonych brakuje mięsa drobiowego na skutek pandemii oraz zwiększonego popytu na kanapki z kurczakiem w popularnych sieciach fast-food. HoReCa stanowi niezwykle ważny kanałem dystrybucji dla Beyond Meat. Firma zawarła strategiczne partnerstwo z McDonald's, a jej produkty pojawiały się już testowo m.in. w Pizza Hut czy KFC

fot. Beyond Meat 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail