Konferencja Food Meets Science 2021
 
 Konferencja Food Meets Science 2021

2021-07-30

FOOD MEETS SCIENCE jest jednym z głównych wydarzeń The Best Chef Awards i odbędzie się 13 września 2021 roku w Amsterdamie. Jest to interdyscyplinarna konferencja łącząca świat nauki z gastronomią.

BYKewEHs

 

 Podczas konferencji odbędą się liczne pokazy gotowania oraz inspirujące prezentacje, które skupią się wokół dwóch głównych tematów: FOOD AND SPACE oraz MEAT - NO MEAT. Stacy Pyett poprowadzi prezentację: Weird, Wild and Delicious o nowych źródłach białka; Ariette Matser będzie mówić o The science behind plant-based burgers oraz Marleen Onwezen o Finding Flexitarians: co napędza konsumentów? Wszyscy prelegenci to naukowcy z Wageningen University & Research; partnera wydarzenia i przodującej instytucji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wśród pokazów kulinarnych: Fatmata Binta (Fulani Kitchen) zaprezentuje swoje nowe wegetariańskie menu, jednocześnie opowiadając uczestnikom o swoich projektach rolniczych dla kobiet w Afryce; Rüdiger Brummer z Nice to Meat wyjaśni, na czym polega bycie „sommelierem mięsnym”, a David Muñoz (DiverXo) przywiezie do Amsterdamu swoje światowej sławy potrawy.

K8q4CyWQ

FOOD AND SPACE, drugi temat tegorocznej konferencji Food Meets Science, zabierze nas wprost do gwiazd. Loty w kosmos, od zawsze pobudzały wyobraniczłowieka. W tym roku połączymy astronautów, ekspertów i naukowców, aby posłuchaich prezentacji dotyczcych ywienia w kosmosie. Poczwszy od Mathieu Castex i Jörg Hofmann z LSG Group, którzy pracujjako twórcy menu dla niemieckich astronautów ESA, nie tylko gotujc, ale take projektujc i dbajc o proces produkcji. Bdoni gospodarzami pokazu gotowania i degustacji potraw, które astronauci spoywajw przestrzeni kosmicznej. Nastpnie wystpi astronauta i profesor Reinhold Ewald, który wyjani ewolucjodywiania w kosmosie i opowie, jak to sistało, temat ten pocztkowo bagatelizowany, z czasem stał sikluczowczęścikadej misji kosmicznej. I wreszcie, co nie mniej wane, połączymy sibezporednio z astronautMatthiasem Mauerem w Houston, który wraz z Berndem Breiterem (BigCityBeats) wyjani, co łączy gastronomi, kosmos i muzyk.

"Nauka jest niesamowitym narzdziem do edukacji i lepszego zrozumienia rzeczy w wiecie kulinarnym. Dziki tej wiedzy rolnicy, producenci, szefowie kuchni, a nawet gocie mogpodejmowalepsze i bardziej wiadome decyzje dotyczce tego, co uprawiaj, jak łowiryby, co produkujlub kupuj, jak gotuji co jedz, by wymienitylko kilka przykładów. Poprzez FOOD MEETS SCIENCE chcemy szerzywiedzi edukowaoraz zapewnić światowplatformdla ekspertów, którzy wykonujniesamowitpraczarówno w wiecie kulinarnym, jak i naukowym" - wyjania Joanna lusarczyk, neurobiolog i jedna z załoycielek THE BEST CHEF.

THE BEST CHEF to światowa społeczność pasjonatów jedzenia. Projekt poświęcony utalentowanym szefom kuchni, którzy tworzą najlepsze doznania kulinarne. The Best Chef to także globalna społeczność zrzeszająca podobnie myślące osoby, które chcą dzielić się swoimi doświadczeniami kulinarnymi. Wspólna przestrzeń, w której stara gwardia dzieli się podstawami rzemiosła z następnymi pokoleniem, które w zamian są inspiracją do nowych idei.

Slogan tegorocznego wydarzenia The Best Chef Awards 2021 to: Back to „Live”, Back to Reality. Po zeszłorocznym wydarzeniu, które odbyło siw formie Virtual 2020 i poprzednich udanych edycjach w Warszawie w 2017 roku, Mediolanie w 2018 roku i Barcelonie w 2019 roku, The Best Chef Awards planuje wielki powrót w Amsterdamie, gdzie uczestnicy bdmogli dzielisiwiedzz ludmi z całego wiata, a take poznaich wspaniałe projekty, bdc w jednym z najbardziej ekscytujcych miast Europy, z niezwykłą sztuk, architektur, smakami i histori.

Trzydniowe kulinarne wito, które składasibdzie z: AREA TALKS, GALI WRCZENIA NAGRÓD i oczywicie konferencji FOOD MEETS SCIENCE

 

fot. materiał prasowy 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail