Dr Stefan Scheringer dołącza do Rady Fundacji Meiko
 
 


personalia

Dr Stefan Scheringer dołącza do Rady Fundacji Meiko

2021-07-30

Meiko Group w Offenburgu zakończyło od dawna planowane zmiany w kierownictwie 1 lipca 2021 r. Po 21 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego dr Stefan Scheringer przechodzi do zarządu fundacji Oskar und Rosel Meier Stiftung. Jego następcą zostanie wieloletni CTO, dr Thomas Peukert, który od 1995 roku sprawdził się na wielu stanowiskach w firmie.

Zrzut ekranu 2021 07 30 o 15.19.04

„Bardzo starannie przygotowaliśmy się do tego uporządkowanego przejścia”, mówi dr Stefan Scheringer. „Dzieje się to w niespokojnych czasach. Jednak trudne czasy to dobre czasy dla dynamicznych firm, dlatego traktujemy sytuację jako szansę. Jestem przekonany, że Meiko będzie kontynuować swoją udaną trajektorię pod okiem Thomasa Peukerta” – kontynuuje Scheringer.

Wraz z dołączeniem do najwyższego kierownictwa Thomasa Peukert, nastąpią również inne zmiany w kierownictwie firmy. Christoph Homburger, wcześniej wiceprezes wykonawczy ds. operacyjnych, kieruje działem rozwoju i projektowania od stycznia 2021 r., a w przyszłości będzie odpowiedzialny za oba działy jako dyrektor operacyjny i dyrektor ds. technologii, czyli COO/CTO. Sebastian Hainz będzie nadal pełnić funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. sprzedaży i marketingu.

Jako członek zarządu fundacji Oskar und Rosel Meier Stiftung, dr Stefan będzie wspierał Meiko w inny sposób i służył swoim doświadczeniem kierownictwu firmy. „Zmiana nie będzie miała wpływu na strategie firmy i cele zrównoważonego rozwoju”, mówi Scheringer, a Peukert dodaje: „na obecnym etapie pozostajemy solidnym i przewidywalnym partnerem dla naszych klientów, pracowników i dostawców. Wszystko inne byłoby nie do pomyślenia dla firmy kierującej się wartościami”

fot. Dr Stefan Scheringer / Meiko 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail