Strefa gastro na OFF FESTIVALU zdominowana przed dania wegańskie i wegetariańskie
 
 


trendy

Strefa gastro na OFF FESTIVALU zdominowana przed dania wegańskie i wegetariańskie

2021-08-03

Tegoroczna edycja OFF Festival odbywa się w dniach 6-8 sierpnia w Katowicach. Jak podają organizatorzy imprezy-  Na OFF Festivalu dominuje dieta wegetariańska i wegańska, która stanowi 80% oferty. 

67971517 10157457557697208 5567865297521606656 n

W tym roku na scenie OFF Festival pojawią się artyści tacy jak: TUZZA, Immortal Onion i hage-o , sety DJ-skie Brodki, Króla, Raidho & T.Etno,  Quebonade, Smolik i twórca festiwalu Artur Rojek, dowiadujemy się ze strony festiwalu na Facebooku. - Już w piątek zaczynamy kolejną odsłonę Kawiarni Literackiej, tym razem w zmienionej formule OFF Festival Katowice- pisze Sylwia Chutnik, felietonistka prowadząca festiwalową Kawiarnię Literacką. 

Każdy dzień OFF Country Club jest osobno biletowany. Bilet jednodniowy kosztuje 109 zł. Gospodarzem OFF Country Club jest Miasto Katowice, a mecenasem Cisowianka Perlage - piszą twórcy OFF-u.

Na gości festiwalu czeka strefa gastronomiczna. Jak zapowiadają organizatorzy  w ofercie gastronomicznej dominuje dieta wegetariańska i wegańska.

Dania wegetariańskie i wegańskie stanowią 80% naszej oferty. Dlaczego jest to aż tak ważne? Hodowla zwierząt przyczynia się do erozji gleby, pochłania hektolitry wody i wiąże się z emisją ogromnych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Stawiając na posiłki roślinne, każdy z nas może bez większego wysiłku przyczynić się do poprawy jakości życia na naszej planecie. Jeżeli jednak mięso jest podstawą waszej diety, zadbamy o to, by na festiwalu pojawiły się produkty wyłącznie najwyższej jakości, werykowane na podstawie certykatów QAFP (Quality Assurance for Food Products dla drobiu i wieprzowiny)
oraz QMP (Quality Meat dla wołowiny). Obydwa systemy restrykcyjne kontrolują produkcję w zakresie między innymi podawanych pasz (brak GMO, antybiotyków, mączki rybnej), genetyki (wykluczenie niektórych krzyżówek), hodowli, uboju, transportu i obróbki (brak glutaminianu) mięsa - piszą na stronie OFF Festivalu organizatorzy wydarzenia. 

- Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również sposób, w jaki spożywamy posiłki - na OFF-ie dbamy o wykorzystywanie materiałów, które w łatwy sposób poddają się recyklingowi, korzystamy z biodegradowalnych naczyń oraz kubków wielorazowego użytku, nie korzystamy z plastikowych słomek - dodają organizatorzy OFF-u

fot. Off Festival Facebook 

 

 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail