Victor Gloger autorem noweg menu w Der Elefant
 
 Victor Gloger autorem noweg menu w Der Elefant

2021-08-24

Victor Gloger słynny szef kuchni i restaurator autorem nowe menu w restauracji Der Elefant.

V Gloger

Znany na świecie szef kuchni i restaurator Victor Gloger przygotował nowe potrawy do menu restauracji Der Elefant. Degustacja propozycji dań odbyła się podczas uroczystej kolacji. Victor Gloger przyjechał do Polski na zaproszenie właściciela restauracji Der Elefant Artura Jarczyńskiego.

- To wieli zaszczyt, że tak znana postać w świecie kulinarnym i restauracyjnym przyjęła zaproszenie do przygotowania dla Der Elefant nowego menu. Victor Gloger jest kreatywnym kucharzem. W przygotowanych przez niego potrawach obecne są jego francuskie, izraelskie, hiszpańskie i południowoamerykańskie doświadczenia. Cieszymy się, że pomimo pandemii przyjechał do Polski, by przekazać nam swoją energię i pomysły – mówił Artur Jarczyński, restaurator i właściciel Der Elefanta.

W uroczystej kolacji degustacyjnej wzięli udział dziennikarze i blogerzy zajmujący się tematyką kulinarną. Przyrządzone przez Victora Glogera potrawy do menu degustacyjnego zaskoczyły niekonwencjonalnymi połączeniami smaków. Na wstępie na talerzach zagościły trzy rodzaje ceviche: Bahamy, Grecja i Meksyk (na ciepło), których głównym bohaterem jest biała ryba z odpowiednimi do danej nazwy geograficznej połączeniami. W przypadku ceviche Grecja jest to feta, w ceviche Bahama – arbuz, ananas, mango i orzechy nerkowca, a w cevivche Meksyk – różnego rodzaju papryki, czosnek, imbir, kolendra.

ceviche meksyk

Nowe kulinarnym doznaniem i wielką niespodzianką dla podniebień degustujących potrawy był smażony bakłażan połączony z miodem. Bakłażan został przyrządzony na gorąco, ale podany z  zimnym gazpacho. Propozycją zupy była „Bouillabaisse z rouille”, czyli śródziemnomorska zupa, do której przygotowania wykorzystuje się różne gatunki ryb morskich, czosnek, pomidory, oliwę, pieprz i szafran.

Polacy uwielbiają kebaby, dlatego Victor Gloger zaproponował również taką potrawę, ale z grillowanej ryby morskiej w sosie szafranowym na picie z sałatką ze świeżych warzyw pomidorów oraz czerwonej cebuli i sosem tzatziki. Ciekawym daniem był rybny tażin - izraelsko marokańskie danie rybne z krewetkami z Patagonii i małżami, połączone z daktylami oraz z cynamonem i anyżem, zaserwowany w specjalnym glinianym naczyniu o tej samej nazwie.

Wrażenie na degustujących potrawy Victora Glogera zrobiła grillowana ośmiornica z żółtym hummusem fava i sałatką oraz popisowe danie izraelskiego restauratora – sprowadzona specjalnie z Segowii, delikatna w smaku jagnięcina z pieca.

- W mojej kuchni wykorzystuję pamięć smaków z różnych miejsc, pielęgnując najlepsze wspomnienia. Teraz będzie w nich również Warszawa. Spotkałem tu ludzi podobnych do mnie, którzy do gotowania podchodzą z pasją i kochają to co robią. Jestem również zachwycony jakością dostępnych tu produktów – zarówno mięsem, owocami morza, jak
i warzywami i owocami. Wspaniali kucharze, którzy gotują z sercem, jak i jakościowe i świeże produkty to klucz do najlepszej kuchni – powiedział Victor Gloger. 

Które z potraw Victora Glogera zostaną wybrane do menu restauracji Der Elefant?  

- Nasi goście wkrótce się o tym przekonają. To będzie wielka niespodzianka. Dla Polaków jedzenie jest formą podróżowania. Jedząc dania z różnych stron świata, czujemy się, jak byśmy odkrywali kraje, z których pochodzą. Nowe menu przeniesie Der Elefanta do Hiszpanii, Grecji, Meksyku i Izraela. Już teraz zapraszamy naszych gości do próbowania nowych smaków – podsumowuje Artur Jarczyński

fot. materiał prasowy


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail