III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów
 
 


patronat medialny

III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

2021-08-27

Reprezentacje 8 krajów, w tym silna drużyna z Polski, wezmą udział w 3. Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów w Gdańsku. Konkurs odbędzie się 28 sierpnia w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. W zawodach startuje łącznie 21 uczestników.

MMMS2021 fb cover PL

 

W konkursie mogą wziąć udział sommelierzy mający nie więcej niż 30 lat, z wykluczeniem finalistów zawodów sommelierskich w Polsce i za granicą. Językiem obowiązującym w zawodach będzie angielski. Na Mistrzostwa przyjadą reprezentanci Belgii, Estonii, Finlandii, Grecji, Łotwy, Serbii, Ukrainy oraz 14 zawodników z Polski. 

IMG 3316

 

Zawody składają się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finału. Ostatni etap to występ kolejno trzech finalistów, którzy wykonują zadania na scenie przed publicznością. Formuła i zadania konkursowe są zbliżone do Mistrzostw Polski Sommelierów: zawodnicy odpowiadają na pytania teoretyczne, rozpoznają i opisują wina podczas degustacji w ciemno, a także prezentują praktyczne umiejętności serwowania wina (lub innych alkoholi) i obsługi gości. Polski uczestnik konkursu, który zdobędzie na Mistrzostwach najwięcej punktów, zostanie automatycznie Mistrzem Polski Młodych Sommelierów.Podczas zawodów przeprowadzone będą seminaria poświęcone winom polskim, mołdawskim i niemieckim. Udział w seminariach wymaga rejestracji:

wina mołdawskie: https://forms.gle/AMZSH5ekQYFnVzSv6

wina polskie: https://forms.gle/WhzsMYYA5ygiLCLD6

wina niemieckie: https://forms.gle/fNFrr7HjGViXviVx7

 Finał konkursu można oglądać na żywo 28 sierpnia od 16.30 na profilu Facebook Stowarzyszenia Sommelierów Polskich: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Sommelier%C3%B3w-Polskich-422546734441730

IMG 3455

Partnerami głównymi Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów są Cisowianka Perlage, Mondial Assistance, Niemiecki Instytut Wina, Purcari, Polish Wine, Wines of Tejo. Partnerzy pomocniczy: Cono Sur, Louis M. Martini, Torres, Winkolekcja, House of Champagne, Gavelli, Amka, Vininova oraz Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Magazyn Restauracja sprawuje patronat medialny nad Mistrzostwami 

fot. materiały prasowe

 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail