Wojciech Starzycki zwycięzcą III Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów
 
 


patronat medialny

Wojciech Starzycki zwycięzcą III Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów

2021-08-30

Wojciech Starzycki prowadzący firmę Winokąt zwyciężył w trzeciej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. Wojtek został jednocześnie Mistrzem Polski Młodych Sommelierów i zdobył tytuł Mistrza Publiczności. W finale konkursu, który odbył się w ostatnią sobotę, 28 sierpnia w Gdańsku, pokonał Dragisę Damljanovica z Serbii, pracującego dla Norwegian Cruise Line i Łukasza Górskiego związanego z powstającą dopiero w Warszawie restauracją Hub.Praga.

IMG 5296

 W zawodach startowało 18 sommelierów – reprezentantów Belgii, Estonii, Finlandii, Grecji, Łotwy i Serbii oraz 12 zawodników z Polski.  Kryterium udziału w konkursie był wiek poniżej 30 lat.

IMG 4749 

Finał przed publicznością na scenie hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto poprzedziły zamknięte dla obserwatorów eliminacje, a następnie półfinały. Wśród zadań, z jakimi mierzyli się zawodnicy przed finałem był test z wiedzy o winie, identyfikacja alkoholu, dobór wina do jedzenia, czy zadania dotyczące sprzedaży alkoholu i serwisu wina. Finał, odbywający się na scenie przed publicznością, sprawdzał przede wszystkim praktyczne umiejętności młodych sommelierów: serwis, dobieranie wina do menu, zawierał też degustację wina i identyfikację alkoholi.

Jurorzy konkursu – sommelierzy z Polski oraz czterech krajów reprezentowanych przez zawodników – podkreślali wysoki poziom uczestników, energię i zapał młodych sommelierów. Zadania konkursowe nie były łatwiejsze, niż w przypadku zawodów dla bardziej doświadczonych w branży, a dodatkowym wyzwaniem był język angielski jako obowiązujący podczas konkursu. „Najbardziej cieszyło mnie zadowolenie zawodników z wszechstronności zadań na każdym etapie Mistrzostw oraz ich postawa, możliwość współpracy z kolegami także z innych sommelierskich stowarzyszeń narodowych, a także perfekcyjna organizacja zawodów", powiedział przewodniczący jury, Tomasz Kolecki

Serdecznie gratulujemy

 

fot. materiał prasowy 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail